A A A

Smartfon bez ramek wokół ekranu?

5 września 2012, 08:28
Smartfon bez ramek wokół ekranu?

Wiele wskazuje na to, że Motorola zaprezentuje urządzenie bez ramek wokół ekranu. Czego może dotyczyć ten niezwykły stylistyczno-technologiczny zabieg?

Źródłem poruszenia okazała się graficzna zapowiedź eventu, który Motorola i Intel zaplanowali na 18 września 2012 roku. Wymowne są hasło z zaproszenia - "Pozwól zabrać się na krawędź" oraz detale graficzne, czyli stykające się z jego brzegami krawędzie liter. Serwis Bloomberg sugeruje, że producent chce zaprezentować smartfona pozbawionego ramek wokół ekranu. Takie rozwiązanie wyglądałoby niezwykle, ale wiąże się z wieloma trudnościami - chociażby reagowaniem na dotyk zewnętrznych rzędów pikseli.

Po krótkiej analizie całości na myśl przychodzi kilka pytań. Na przykład co logo Motoroli robi obok logo Intela? Takie połączenie sugeruje, że gwoździem programu nie będzie smartfon. Chyba, że Amerykanie zdecydowali się na prezentację urządzenia z procesorem Atom, co jest mało prawdopodobne. Zastanawiająca jest również lokalizacja - dlaczego Motorola miałaby prezentować swoje urządzenie w Europie?

Jedno jest pewne - odpowiedzi na te pytania poznamy już za kilkanaście dni.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto