A A A

Smartfony Apple'a źle znoszą wibracje

13 września 2021, 08:40
Koncern z Cupertino ostrzega, że drgania generowane przez motocykle mogą doprowadzić do uszkodzenia kamer iPhone'a.
Smartfony Apple'a źle znoszą wibracje

Albo jednoślad, albo iPhone

Na forum wsparcia technicznego Apple'a pojawił się wpis ostrzegający właścicieli iPhone'ów przed wibracjami o określonych częstotliwościach, generowanymi na przykład przez silniki motocyklowe o dużej mocy. Drgania takie są w stanie pogorszyć jakość zdjęć i filmów wykonywanych za pomocą smartfonów.

Jak wyjaśniają specjaliści Apple'a, część modeli iPhone'ów jest wyposażona w żyroskopowy system optycznej stabilizacji obrazu oraz bazujący na czujnikach magnetycznych autofokus. Zostały one zaprojektowane w celu minimalizowania przypadkowych ruchów wykonywanych przez użytkownika podczas kręcenia filmów i robienia zdjęć. Systemy te źle znoszą długotrwałe narażenie na drgania o dużej amplitudzie.

W związku z tym Apple odradza montowanie smartfonów na motocyklach – w ich bowiem przypadku należy liczyć się z wyjątkowo silnymi wibracjami. Jednak również w przypadku pojazdów z silnikami o mniejszej mocy (takich jak skutery i rowery elektryczne) firma zaleca stosowanie uchwytu tłumiącego drgania.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto