A A A

Smartfony Samsung Galaxy z Norton Mobile Security

16 marca 2012, 16:08
Smartfony Samsung Galaxy z Norton Mobile Security

Symantec, producent oprogramowania Norton, poinformował, że Samsung udostępnił aplikację Norton Mobile Security użytkownikom wybranych smartfonów z systemem operacyjnym Android. Co to dla nas oznacza?

Użytkownicy smartfonów Samsung GALAXY mogą skorzystać bezpłatnie z pełnej, 90-dniowej subskrypcji, w kilku wersjach językowych, za pośrednictwem serwisu Samsung Apps. Norton Mobile Security łączy funkcje przydatne w przypadku utraty telefonu z zaawansowanymi rozwiązaniami wykrywającymi szkodliwe oprogramowanie. Aplikacja chroni ważne dane użytkowników przed kradzieżą, wirusami i innymi zagrożeniami za pośrednictwem następujących funkcji:

- Remote Locate - wyświetla lokalizację smartfona, co pozwala łatwo go odnaleźć w przypadku zgubienia lub kradzieży.

- Remote Lock - umożliwia zdalne zablokowanie zgubionego lub skradzionego telefonu przez Internet lub wiadomość SMS, aby zabezpieczyć kluczowe dane i uniemożliwić ich wykorzystanie przez nieupoważnione osoby.

- Remote Wipe - pozwala zdalnie wymazać dane zapisane w telefonie za pomocą wiadomości SMS, co blokuje dostęp do prywatnych informacji użytkownika. Dodatkowo telefon jest natychmiast blokowany w przypadku usunięcia lub wymiany karty SIM - nie można z niego korzystać po włożeniu innej karty.

- Anti-malware - skanuje wszystkie pliki i aktualizacje aplikacji pobrane na telefon komórkowy, przy czym automatycznie wykrywa i usuwa zagrożenia, nie spowalniając pracy urządzenia.

- SD Card Scanning - umożliwia automatyczne skanowanie kart pamięci SD (Secure Digital) pod kątem zagrożeń natychmiast po ich włożeniu do gniazda w telefonie.

- Automatic LiveUpdate - automatycznie pobiera i instaluje aktualizacje zabezpieczeń, aby zapewnić użytkownikowi najbardziej aktualną ochronę przed cyberprzestępcami.

Rozwiązanie to jest zgodne ze smartfonami Samsung Galaxy z systemem Android, w tym Galaxy S2 LTE, Galaxy S2, Galaxy Neo, Galaxy S Hoppin i Galaxy A. Aplikacja jest dostępna w dziewięciu językach: angielskim, chińskim (uproszczonym i tradycyjnym), francuskim, hiszpańskim, japońskim, koreańskim, niemieckim i włoskim. Roczna licencja kosztuje 109 zł.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto