A A A

Smartfony oszczędzające baterie

13 maja 2014, 07:40
Serwis Phone Arena zaprezentował 10 smartfonów najłagodniej obchodzących się z bateriami.
Smartfony oszczędzające baterie

Producenci smartfonów i podzespołów sięgają po coraz lepsze wyświetlacze i układy SoC. Urządzenia są coraz ładniejsze, smuklejsze i szybsze. Aż trudno uwierzyć, że postęp skutecznie omija praktycznie tylko jeden, ale za to niezwykle ważny element  - baterię. Na razie jednym skutecznym wyjściem z sytuacji jest powiększanie pojemności baterii - kosztem jej rozmiarów. Można również sięgnąć po mniej energochłonny układ SoC lub ekran o niższej rozdzielczości.

Phone Arena sprawdziła, które smartfony radzą sobie z akumulatorem najlepiej. Okazuje się, że na pierwszym miejscu listy znalazł się Lenovo P780 - z czasem rozmów wynoszącym 25 godzin. Tak doskonały rezultat zawdzięcza m.in. baterii o pojemności 4000 mAh. Na wyposażeniu jest także czterordzeniowy układ MediaTek oraz ekran IPS o rozdzielczości HD.

Drugie miejsce należy do niedostępnej w Polsce Xperii T2 Ultra. Z testów wynika, że bateria o pojemności 3000 mAh może zasilać urządzenie z ekranem włączonym non stop przez ponad 10 godzin. Producent obiecuje z kolei 24 godziny rozmów i 10 godzin odtwarzania wideo w jakości HD.

Na kolejnych miejscach znalazły się: Sony Xperia C z 5-calowym ekranem qHD i baterią 2390 mAh, Samsung Galaxy S5 z baterią 2800 mAh i 5,2-calowym ekranem Full HD, Alcatel OneTouch Hero, którego ekran ma 6-cali a bateria 3400 mAh pojemności.

Kolejne miejsca okupują Oppo N1, Samsung Galaxy Note 3 Neo, Sony Xperia E, HTC One Max oraz LG G Flex.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto