A A A

Sony wchodzi w branżę pojazdów elektrycznych

5 stycznia 2022, 11:00
Wiosną 2022 roku japoński producent elektroniki oficjalnie rozpocznie działalność w segmencie e-samochodów.
Sony wchodzi w branżę pojazdów elektrycznych

Sony Mobility

W pierwszy dzień konferencji technologicznej CES 2022 prezes Sony, Kenichiro Yoshida, ogłosił, że koncern ten otworzy nową firmę zajmującą się pojazdami elektrycznymi – Sony Mobility. Chce ten sposób odgrywać większą rolę w sektorze transportu nowej generacji.

Sony Mobility ma wystartować wiosną br. Koncern zaprezentował własny samochód koncepcyjny już podczas targów CES w roku 2020, kiedy to zapowiedział również testowanie samochodów autonomicznych pod względem bezpieczeństwa. Prototypowy pojazd już jest sprawdzany na drogach publicznych.

Samochód koncepcyjny Sony, który ma 33 wbudowane czujniki, opracowany został z pomocą firm zewnętrznych – między innymi Bosch i Continental. Na jego pokładzie znajdują się samochodowe systemy z technologią dźwięku przestrzennego Sony.

fot. Chanzj – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto