A A A

Stwórz własną chmurę z dyskiem Transcend

22 czerwca 2016, 07:10
Firma Transcend przedstawia dyski chmurowe StoreJet Cloud, które pozwalają na odczyt i zapis danych wszędzie tam, gdzie jest dostępny internet; również przy pomocy urządzeń mobilnych.
Stwórz własną chmurę z dyskiem Transcend

Aby móc korzystać z samodzielnie stworzonej chmury, wystarczy podłączyć StoreJet Cloud kablem sieciowym do routera z dostępem do internetu i poświęcić chwilę na przystępny proces konfiguracji. Po jego zakończeniu uzyskujemy dostęp do danych zgromadzonych na dysku, wykorzystując dowolny komputer lub urządzenie mobilne iOS oraz Android podłączone do internetu. Wystarczy ściągnąć i zainstalować darmową dedykowaną aplikację StoreJet Cloud.

W ramach urządzenia istnieje możliwość utworzenia kilku kont. Jedno możemy wykorzystać do gromadzenia prywatnych plików, a drugie udostępnić znajomym, by dzielić się między sobą np. ciekawymi zdjęciami w wysokiej jakości.

StoreJet Cloud jest również przystosowany do pełnienia roli centrum domowej rozrywki. Posiada on certyfikat DLNA, który zapewnia bezproblemowe udostępnianie i odtwarzanie mediów na innych urządzeniach wspierających ten standard. Niech za przykład posłużą telewizory Smart TV, konsole XBOX, czy PlayStation. Oprócz tego StoreJet Cloud wspiera Chromecast, AirPlay oraz iTunes.

StoreJet Cloud 110K to urządzenie z jednym dyskiem twardym 4 TB. Model 210K dysponuje dwoma dyskami po 4 TB każdy i pozwala na wybranie jednego z dwóch trybów działania. Tryb RAID 0 skutkuje zsumowaniem powierzchni obu dysków, przez co otrzymujemy partycję mieszczącą 8 TB informacji. Z kolei domyślnie włączony tryb RAID 1 powoduje, że na obu dyskach zapisywane są dokładnie te same dane (a więc do dyspozycji są 4 TB). Dzięki temu zawartość StoreJet Cloud 210 pozostaje nienaruszona nawet w przypadku awarii jednego z dysków. Zdecydowanie podnosi to bezpieczeństwo przechowywanych danych.

Znajdujący się na tylnej ściance urządzenia port USB 3.0 oraz przycisk kopii zapasowej pozwalają na łatwe skopiowanie zawartości StoreJet Cloud na urządzenie zewnętrzne. Ponadto urządzenie jest kompatybilne z Apple Time Machine.

Sugerowane ceny dysków Transcend StoreJet Cloud 110K oraz 210K nie są jeszcze znane.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto