A A A

TEAC HA-P5 – wzmacniacz słuchawkowy nowej generacji

4 sierpnia 2016, 07:20
TEAC prezentuje najnowszy przenośny wzmacniacz słuchawkowy. Model HA-P5 zbudowany został w oparciu o zupełnie nową konstrukcję i wykorzystuje najnowocześniejszą technologię.
TEAC HA-P5 – wzmacniacz słuchawkowy nowej generacji

Produkowany w fabryce TEAC-a w Tokio, ultralekki HA-P5 (wykonany ze stopu aluminium i ważący zaledwie 182 g) może współpracować z urządzeniami opartymi na systemach iOS i Android, zapewniając przy tym doskonały dźwięk plików hi-res audio (DSD 5,6 MHz i PCM 192 kHz/24 bity).

Aby zapewnić najwyższy poziom wierności brzmienia TEAC oparł konstrukcję HA-P5 na już wykorzystywanych i sprawdzonych komponentach, stosowanych w utytułowanych urządzeniach, takich jak przetwornik C/A UD-501 i wzmacniacz słuchawkowy HA-501.

Cyfrowe sygnały audio wysokiej rozdzielczości przed dotarciem do wzmacniacza Class A/B, zapewniającego wysoką moc 2 x 160 mW przy 32 Ω, kierowane są do przetwornika C/A Burr-Brown PCM1795. Wysoki stosunek sygnału do szumu (110 dB) i zastosowanie wzmacniaczy operacyjnych klasy hi-fi (OPA1602) wraz z kondensatorami foliowymi o dużej pojemności gwarantują dynamiczny dźwięk o szerokim pasmie przenoszenia, sięgającym od 10 Hz do 100 kHz.

Dwa całkowicie odizolowane zegary taktujące obsługują sygnały 44,1 kHz i 48 kHz. Rozwiązanie to zapewnia dużo dokładniejszą końcową konwersję cyfrowo-analogową sygnału. Podobnie, czterobiegunowe gniazdo słuchawkowe (kompatybilne również z trzybiegunowymi wtyczkami słuchawkowymi) wykorzystuje całkowicie oddzielne obwody masowe dla kanału lewego i prawego, aby zapewnić doskonałą separację kanałów.

Praktyczne diody LED na froncie obudowy w czytelny sposób wskazują, jaki rodzaj sygnału jest odtwarzany, a także informują o dostępnym zasobie energii we wbudowanym akumulatorze. Po pełnym naładowaniu baterii wzmacniacz słuchawkowy HA-P5 może pracować przez 5 godzin.

Oprócz portów wejściowych USB typu A i B (do bezpośredniego podłączenia urządzeń źródłowych opartych na systemie iOS lub Android), model HA-P5 wyposażony jest także w wejścia cyfrowe optyczne i koncentryczne, z których każde obsługuje sygnały w rozdzielczości do 192 kHz/24 bitów. Liniowe wyjście analogowe pozwala podłączyć HA-P5 do konwencjonalnego domowego systemu audio.

Zaprojektowany od podstaw pod kątem łatwej obsługi, HA-P5 wyposażony jest w regulację głośności ukrytą w specjalnym wyprofilowaniu obudowy, co chroni przed przypadkową zmianą poziomu głośności, gdy urządzenie znajduje się kieszeni lub w torbie.

Aby wykorzystać pełnię możliwości swoich urządzeń, użytkownicy HA-P5 mogą także pobrać zaawansowaną, bezpłatną aplikację/oprogramowanie TEAC-a, przeznaczoną dla urządzeń iOS i Android oraz komputerów Mac/PC.

Wzmacniacz słuchawkowy TEAC HA-P5 już jest dostępny w ofercie producenta. Poglądowa cena detaliczna urządzenia wynosi 2799 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto