A A A

TP-LINK - jak sprawdzić czy router ADSL jest bezpieczny?

6 lutego 2014, 15:30
W związku z informacjami dotyczącymi domniemanych ataków na routery ADSL użytkowników sieci Orange, TP-LINK zaleca użytkownikom wszystkich routerów sprawdzenie ustawień konfiguracyjnych urządzeń dostępowych, ze szczególnym uwzględnieniem opcji zablokowania dostępu do panelu konfiguracyjnego routera z Internetu.
TP-LINK - jak sprawdzić czy router ADSL jest bezpieczny?

Rada ta dotyczy użytkowników routerów wszystkich producentów i użytkowników wszystkich usług dostępu do internetu. W razie problemów prosimy o kontakt ze wsparciem technicznym producenta routera lub dostawcy internetu.  W przypadku urządzeń TP-LINK problem może dotyczyć jedynie kilku modeli ADSL: TD-W8901G, TD-W8961ND, TD-W8951ND, TD-8816, TD-8817, TD-8840T - w starszych wersjach, które obecnie nie są już dostępne w sprzedaży. Użytkownikom tych urządzeń sugerujemy przede wszystkim sprawdzenie ustawień routera i upewnienie się, że opcja zdalnego dostępu do panelu konfiguracyjnego urządzenia jest wyłączona.

Procedurę dla routerów TP-LINK wyjaśniona została w dziale FAQ: http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=308

Bardziej szczegółowe wskazówki dotyczące zabezpieczenia w/w routerów znajdują się tutaj: http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=568


TP-LINK pracuje już nad aktualizacją oprogramowania dla tych urządzeń.

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto