A A A

Tablet z napędem atomowym w przedsprzedaży

12 listopada 2013, 07:43
Tablet z napędem atomowym  w przedsprzedaży

W sklepie internetowym firmy Modecom ruszyła przedsprzedaż tabletu FreeTAB 9000 IPS IC napędzanego atomowym procesorem Intel Atom Z2580. Cena obowiązująca w przedsprzedaży została ustalona przez producenta na 799 zł/brutto.

Wprowadzany właśnie na rynek pierwszy model tabletu polskiego producenta, Modecom FreeTAB 9000 IPS IC, działającego pod kontrolą wysokiej klasy procesora Intel Atom Z2580. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, którzy oczekują od urządzenia multimedialnego nadzwyczajnej wydajności.

Tablet FreeTAB 9000 IPS IC jest owocem ścisłej współpracy pomiędzy firmami Modecom i Intel. Dzięki niej zastosowane w urządzeniu komponenty zostały zoptymalizowane w taki sposób aby w 100 proc. wykorzystać możliwości tego renomowanego procesora. Za sprawą zastosowanej w konstrukcji jednostki centralnej Intel Atom Z2580 technologii Intel Hyper-Threading dzięki której każdy rdzeń może przetwarzać dwa wątki w tym samym czasie. W praktyce oznacza to szybszą i bardziej elastyczną pracę procesora, co umożliwia jednoczesne uruchamianie wielu obciążających system gier i aplikacji.

Ponadto prezentowane urządzenie może pochwalić się wysokiej klasy, jasnym 8.9-calowym ekranem IPS o rozdzielczości Full HD (1920 x 1200 pikseli). Warto wspomnieć także o użytej w najnowszym tablecie, pamięci operacyjnej RAM. Producent zastosował w urządzeniu 2GB najnowszej generacji pamięci typu LPDDR2, charakteryzującą się wysokim współczynnikiem energooszczędności. Tego typu układ w porównaniu z technologią DDR3, oferuje nawet o 70% mniejsze zużycie energii.

Producent do dyspozycji użytkowników przeznaczył również szereg dodatkowych komponentów, wśród których na szczególną uwagę zasługują: 16GB wewnętrznej pamięci Flash, czytnik kart pamięci z obsługą układów microSD/SDHC do 32GB, 1 x port microUSB (OTG + HOST), moduły (Wi-Fi oraz Bluetooth) dwa aparaty fotograficzne o rozdzielczości 5Mpix (tył) i 2Mpix (przód).

Obowiązują cena w przedsprzedaży: 799 zł/brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto