A A A

Testy prędkości internetu: są spadki

18 marca 2020, 13:15
Odnotowano drobne zmiany w połączeniach z internetem mobilnym i stacjonarnym.
Testy prędkości internetu: są spadki

Jak wiadomo, coraz więcej osób decyduje się dziś zostać w domu. Firmy masowo zmieniają pracownikom tryb pracy na zdalną. A że kina, siłownie i inne miejsca odwiedzane zwykle po pracy są zamknięte, to ludzie spędzają więcej czasu przed internetem. To zaś generuje spadki jakości połączeń.

W serwisie SpeeTest.pl opublikowane zostały statystyki prędkości połączeń internetowych na całym świecie. Wyraźnie widać wzmożoną aktywność internautów korzystających z platform mobilnych, a co za tym idzie, spadek prędkości pobierania danych. W Polsce w ostatnich dniach prędkość ta spadła nawet o 15%. Testy objęły sieci 3G i LTE.

mobilne

Obecne wyniki całodniowe są analogiczne jak standardowe wyniki z godzin wieczornych czy weekendów.

Jeśli chodzi o korzystanie z komputerów – w Polsce największe spadki odnotowano w dniu wydania ogłoszenia o zamknięciu szkół, uczelni i przedszkoli. Jednocześnie w tym samym dniu wzrosła liczba przeprowadzonych testów połączeń. Niektórzy skarżą się na pogorszenie jakości łącza, jednak w ogólnym rozrachunku, według specjalistów ze SpeedTest, spadki nie są poważne.

fot. SpeedTest.pl, LeonSeibert – Unsplash

 


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto