A A A

Toshiba AC100 - ultralekki netbook z Androidem

15 października 2010, 10:29
Toshiba AC100 - ultralekki netbook z Androidem

Najnowszy model urządzenia mobilnego Toshiba AC100, oparty o platformę Google Android, jest już dostępny w polskich sklepach.

Model AC100 został stworzony dla osób, które cenią sobie stałą obecność w sieci i dużo czasu spędzają w podróży. Jest ultralekki i waży poniżej 900 gramów, dzięki czemu z łatwością zmieści się nawet w damskiej torebce. Urządzenie jest śmiałym połączeniem smartphone’a (długi czas pracy na baterii i w trybie czuwania, niska emisja ciepła i hałasu) z laptopem (ekran o wysokiej rozdzielczości i wiele portów). Sprzęt uruchamia się natychmiast po włączeniu zasilania i może pracować do 7 dni bez konieczności ładowania baterii.

Sercem urządzenia jest mobilny procesor Nvidia Tegra 250 o częstotliwości taktowania 1.0 GHz, który współpracuje z systemem operacyjnym Android 2.1. Ponadto seria AC100 została wyposażona m.in. w pamięć operacyjną RAM do 512 MB, 10-calowy wyświetlacz TFT Toshiba TruBrite WSVGA, oraz pełnowymiarową klawiaturę. Bezprzewodową łączność zapewnia Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz Bluetooth 2.1 EDR. Ponadto w modelu AC100 zainstalowano szybki i odporny na wstrząsy dysk SSD, który chroni dane w przypadku uszkodzenia komputera.

Cena urządzenia wynosi od 1 299 do 1 899 złotych - w zależności od wybranej konfiguracji sprzętowej.

Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto