A A A

Transcend PSD520 - dyski z pamięcią SLC NAND Flash na interfejs IDE

6 czerwca 2012, 11:46
Transcend PSD520 - dyski z pamięcią SLC NAND Flash na interfejs IDE

Transcend wzbogaca swoją linię 2,5-calowych dysków SSD z interfejsem IDE o model PSD520. Nowe dyski oparte są o pamięć flash typu SLC.

Model PSD520 dostępny jest w czterech wersjach pojemnościowych: 8, 16, 32 oraz 64GB. Osiągane szybkości transferu nowych dysków Transcend to do 119MB/s przy odczycie oraz do 102MB/s przy zapisie.

W porównaniu do pamięci flash typu MLC, zastosowany w PSD520 typ SLC cechuje się dziesięciokrotnie wyższą liczbą cyklów zapisu oraz większą stabilnością przy transferze danych. Zgodność dysków z szerokim zakresem trybów Ultra DMA, PIO oraz multi-word DMA sprawia, że są one kompatybilne z niemal każdym urządzeniem wyposażonym w interfejs IDE 2,5”.

Nad bezpieczeństwem danych zapisanych na dyskach czuwa system korekcji błędów ECC oraz technologia Advanced Power Shield pozwalająca uniknąć utraty plików w razie nagłego braku zasilania.

Orientacyjne ceny brutto prezentowanych produktów to 72$ za wersję 8GB, 130$ za wersję 16GB, 250$ za wersję 32GB oraz 480$ za wersję 64GB.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto