A A A

Twitter kupił aplikację Sphere

22 października 2021, 15:50
Portal społecznościowy chce rozwijać opcje czatów grupowych.
Twitter kupił aplikację Sphere

Wszyscy zadowoleni

Twitter kupił aplikację Sphere, która powstała w 2016 roku i służy do przesyłania wiadomości i organizowania czatów grupowych na urządzeniach mobilnych. Jej przejęcie ma przyspieszyć rozwój interaktywności portalu mikroblogowego.

Twitter od pewnego czasu próbuje zwiększyć konkurencyjność względem Facebooka. Jednym z działań mających do tego doprowadzić było uruchomienie we wrześniu funkcji Społeczność. Pozwala ona na tworzenie grup użytkowników o wspólnych zainteresowaniach. Obecnie można do nich dołączać tylko na zaproszenie, jednak przejęcie Sphere ma pomóc w rozwoju i upowszechnieniu tej opcji.

Szczegółów transakcji  nie ujawniono. Z informacji w blogu Sphere wynika, że 20 pracowników tej firmy przechodzi do Twittera. Będą rozwijać między innymi funkcję Społeczność i opcje bezpośrednich wiadomości (DM), co potwierdził w osobnym wpisie Nick Caldwell, wiceprezes Twittera ds. inżynierii.

Założycielem Sphere jest Nick D'Aloisio, brytyjski programista. Aplikacja jako samodzielny produkt będzie działała do listopada.

fot. PhotoMIX-Company – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto