A A A

Twitter usunął 3000 kont prowadzących połączone operacje informacyjne

2 grudnia 2021, 15:00
Na początku 2022 r. gigant uruchomi konsorcjum ekspertów w związku z problemami w zarządzaniu platformą.
Twitter usunął 3000 kont prowadzących połączone operacje informacyjne

Problem dezinformacji wraca jak bumerang

Usuwanie kont to klasyczny sposób platform społecznościowych na radzenie sobie z sianiem nieprawdziwych informacji przez zorganizowane szajki, reprezentujące ugrupowania polityczne lub rządy. Usunięcie 3000 kont prowadzących operacje informacyjne, o którym poinformował dziś Twitter (2 grudnia), to kolejne działanie tego typu. W ubiegłym roku gigant skasował tysiące fałszywych kont powiązanych z rządami Egiptu, Hondurasu, Indonezji, Arabii Saudyjskiej i Serbii. Były one używane do rozpowszechniania narracji promowanej przez te rządy.

Firma zapowiedziała, że na początku 2022 r. uruchomi konsorcjum ekspertów w związku z problemami w zarządzaniu platformą.

Oczywiście nie tylko Twitter ma problemy z masowymi akcjami deinformacyjnymi. Facebook (Meta) poinformował, że usunął chińską sieć liczącą ponad 500 kont na Facebooku, które miały na celu rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat prób rządu USA zrzucenia winy za pandemię Covid-19 na Chiny.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto