A A A

Ubuntu dostępne w sklepie Windows

14 lipca 2017, 13:30
W najnowszej kompilacji systemu Windows 10 użytkownicy mają możliwość zainstalowania systemu Ubuntu z oficjalnego Sklepu Windows.
Ubuntu dostępne w sklepie Windows

Znacznie ułatwia to cały proces uruchamiania systemu Linuksa, który dotychczas potrzebował do działania trybu dual boot. W Sklepie dostępna jest wersja 16.04 LTS. Oprócz tego, do pobrania są również dostępne inne produkty Linuksa, takie jak SUSE Linux Enterprise Server czy openSUSE Leap.

Póki co, możliwość łatwego pobrania systemu Ubuntu mają tylko członkowie programu Insider, jednak wkrótce trafi ona do wszystkich użytkowników, wraz z aktualizacją Fall Creators Update, która ma trafić na pierwsze komputery pod koniec tego lata. Warto wspomnieć, że dotyczy to tylko 64-bitowych wersji Windowsa 10. 

Ubuntu do wciąż bardo niszowy system, dlatego Microsoft nie traktuje tego środowiska jako konkurencję.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto