A A A

Ujawniono olbrzymią lukę w zabezpieczeniach chmury Microsoft Azure

29 sierpnia 2021, 12:40
Dane tysięcy klientów były narażone na cyberataki przez około dwa lata.
Ujawniono olbrzymią lukę w zabezpieczeniach chmury Microsoft Azure

Microsoft twierdzi, że usunął usterkę

Wśród klientów, których dane zostały narażone na wyciek, znajdują się m.in. Coca-Cola oraz inni giganci z listy Fortune 500.

– To najgorsza luka w zabezpieczeniach chmury, jaką można sobie wyobrazić – powiedział Ami Luttwak, dyrektor ds. technologii w Wiz, izraelskiej firmie zajmującej się bezpieczeństwem, która wykryła lukę. Problemem okazała się usługa bazy danych Cosmos DB w Microsoft Azure. Przez kilka błędów w funkcji Cosmos DB powstała luka w zabezpieczeniach, która od 2019 r. pozwalała każdemu użytkownikowi na pobieranie, usuwanie lub manipulowanie ogromną kolekcją komercyjnych baz danych.

Microsoft twierdzi, że naprawił usterkę. W oświadczeniu e-mailowym firma podała, że nie ma dowodów na to, że luka w zabezpieczeniach została wykorzystana przez cybeprzestępców w złośliwy sposób. Microsoft zapłacił Wizowi 40 tysięcy dolarów za wykrycie luki.

fot. Markus Spiske – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto