A A A

Uwaga na fałszywą wersję aplikacji Steamy Window!

8 marca 2011, 10:57
Uwaga na fałszywą wersję aplikacji Steamy Window!

Specjaliści z firmy Symantec donoszą o nowym zagrożeniu, atakującym urządzenia oparte na systemie mobilnym Android.

Cyberprzestępcy infekują telefony i tablety, m.in. poprzez fałszywą wersję popularnej aplikacji Steamy Window („zaparowane okno”). Przejmują kontrolę nad urządzeniem, które może posłużyć, na przykład do wysyłania wiadomości na kosztowne numery premium.

Fałszywa aplikacja zawiera te same funkcje i w dużej mierze przypomina oryginalną wersję „Steamy Window”, która pozwala na stworzenie efektu zaparowanego ekranu w urządzeniu. Po dłuższej analizie okazuje się jednak, że różnice są znaczące – zainfekowane oprogramowanie może bowiem służyć do przejęcia pełnej, zdalnej kontroli nad telefonem. Po zainstalowaniu ma ono możliwość pobierania i instalowania innych aplikacji, kierowania do konkretnych witryn, dodawania zakładek w przeglądarkach oraz wysyłania wiadomości tekstowych.

Pobierając aplikacje na telefony należy mieć oczy dookoła głowy. Można również pomyśleć o odpowiednim pakiecie bezpieczeństwa, który uchroni nas przed złymi skutkami korzystania ze szkodliwego oprogramowania.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto