A A A

VAIO E - notebook jak komputer PC

8 lutego 2010, 10:30
VAIO E - notebook jak komputer PC

Na rynku pojawiły się nowe notebooki Sony z serii VAIO E. Czym się charakteryzują?

Modele z serii VAIO E mają wiele cech charakterystycznych dla większych i masywniejszych urządzeń - wzornictwo, moc obliczeniowa i potencjał graficzny. Projektanci serii VAIO E wprowadzili do stylistyki szereg luksusowych elementów. Przykładowo, ramka otaczająca kontrastowy wyświetlacz VAIO jest wyjątkowo wąska, co z jednej strony pozwoliło na powiększenie samego wyświetlacza, a z drugiej podniosło atrakcyjność wyglądu.Nowością w notebookach VAIO, o tak małych wymiarach, jest pełnowymiarowa klawiatura numeryczna.

Wszystkie modele VAIO E są oparte na procesorach Intel Core z nowej rodziny na rok 2010 i wyposażone w maksymalnie 4 GB szybkiej pamięci DDR3 oraz twardy dysk o pojemności do 500 GB. Za przetwarzanie obrazu, odtwarzanie filmów HD i wyświetlanie multimedialnych stron www odpowiada nowa karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 5650 wyposażona w maksymalnie 1 GB pamięci wideo.

Wyświetlacz ma przekątną 15,5" (39,4 cm) i ma rozdzielczość 1366 na 768. Nie zabrakło także systemu Dolby Home Theater 3, który umożliwia wzbogacenie odtwarzanej muzyki, podkładu muzycznego do gry lub filmowej ścieżki dźwiękowej o mocny, wszechogarniający efekt przestrzenny.

Wyjście HDMI pozwala na wyświetlanie multimediów w formacie HD. Użytkownik ma do dyspozycji trzy znajdujące się z boku obudowy porty USB, które uzupełnia czwarty port eSATA/USB. Podłączając do tego dwufunkcyjnego portu zewnętrzny twardy dysk SATA, można uzyskać bardzo dużą szybkość przesyłania plików - nawet do 5 razy większą niż przez interfejs USB 2.0.

Specjalny przycisk ASSIST uruchamia program VAIO Care. Program ten ułatwia konserwację oraz diagnozowanie i rozwiązywanie ewentualnych problemów z komputerem.

Dodatkową cechą komputerów VAIO jest również szereg firmowych programów Sony ułatwiających korzystanie z multimediów. Naciśnięcie przycisku VAIO z przodu obudowy uruchamia program Media Gallery, pozwalający przeglądać kolekcję muzyki, zdjęć i filmów. Program ten może nawet pomóc w wyborze odpowiednich plików na podstawie historii przeglądania i preferencji użytkownika. Edycję i udostępnianie filmów i zdjęć oraz zarządzanie nimi umożliwia nowy program PMB (Picture Motion Browser) VAIO Edition.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto