A A A

W sieci pojawił się Anonymous-OS

16 marca 2012, 08:59
W sieci pojawił się Anonymous-OS

W internecie pojawił się system operacyjny, który miał zostać rzekomo stworzony przez Grupę Anonymous. W założeniu ma on przypaść do gustu osobom wspierającym działania tych popularnych haktywistów. Ciekawa inicjatywa czy może groźne oprogramowanie?

System nazwany Anonymous-OS oparty został na Ubuntu 11.10 oraz środowisku open source MATE. Najnowszy twór Anonimowych został napakowany różnymi narzędziami umożliwiającymi łamanie zabezpieczeń (według twórców - w celach edukacyjnych) i można go pobrać w wersji na pendrive'a (LiveUSB z Unetbootin).

W oświadczeniu, rzekomo wydanym przez Anonimowych przy okazji premiery swojego autorskiego systemu operacyjnego, czytamy, że OS został udostępniony w celach edukacyjnych i nie powinien być wykorzystywany do łamania prawa. Ideą popularnych haktywistów było stworzenie interaktywnego testera do sprawdzenia poziomu zabezpieczeń na stronach, które należą do nas samych.

Przed ewentualnym pobraniem Anonymous-OS 0.1 warto jednak zastanowić się, czy ktoś nie umieścił w nim złośliwego oprogramowania - w internecie już pojawiły się informacje, które to potwierdzają. Wcześniej bowiem pobierając rzekome narzędzie do ataków na strony rządowe, komputery wielu nieświadomych internautów było infekowane trojanem ZeuS.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto