A A A

WeChat umożliwi wyszukiwanie treści za pośrednictwem Google'a i Binga

22 października 2021, 12:00
Materiały opublikowane w chińskim portalu społecznościowym będą mogły być wyszukane za pomocą popularnych sieciowych szperaczy.
WeChat umożliwi wyszukiwanie treści za pośrednictwem Google'a i Binga

Baidu wciąż blokowana

WeChat firmy Tencent udostępnił własne zasoby zewnętrznym wyszukiwarkom: Google'owi oraz Bingowi. Treści popularnego chińskiego serwisu wciąż nie można przeszukiwać za pomocą Baidu – szperacza dominującego w Chinach.

Chiński rynek internetowy od dawna jest zdominowany przez kliku gigantów technologicznych, którzy od lat blokowali nawzajem odsyłacze konkurentów i pracę ich robotów wyszukujących. Decyzja Tencenta, otwierająca ekosystem społecznościowy zewnętrznym wyszukiwarkom, to odpowiedź na sugestie Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych w Państwie Środka. Chiński regulator nakazał firmom zaprzestanie blokowania odsyłaczy, uznając to za działanie naruszające prawa konsumentów.

fot. Google Play


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto