A A A

Windows 11 i aplikacje na Androida

19 października 2021, 07:00
Na pewno wielu z Was zastanawia się, jak będą działać na Windowsie aplikacje przeznaczone dla systemu Android. Co nieco już na ten temat wiadomo.
Windows 11 i aplikacje na Androida

Jeszce czekamy

Windows 11 miał premierę 5 października, jednak obsługa aplikacji zaprojektowanych dla Androida nie będzie możliwa we wszystkich wersjach „jedenastki". Popularne apki, z których codziennie korzystamy na smartfonach, uruchomimy dopiero w edycji Windows 11 build 22000 lub nowszej. Z aplikacji dla Androida także nie skorzystamy, aktualizując Windowsa 10 do 11.

W chińskim serwisie Bilibili można odnaleźć zrzuty ekranowe aplikacji dla systemu Android działających w systemie Windows 11. Widać na nich niektóre funkcje programów.

Z wycieku dowiadujemy się, że Microsoft intensywnie testuje podsystem Androida. Wiadomo, że aplikacje będą działały z obsługą wielu okien oraz zostaną zintegrowane z centrum powiadomień Windowsa. Inne funkcje aplikacji na Androida uruchamianych pod kontrolą „jedenastki" to m.in. przypinanie do paska zadań i zmiana rozmiaru okien.

 

Skąd wziąć aplikacje Androida dla Windowsa 11?

Androidowych programów na PC nie pobierzemy ze sklepu Google Play, lecz z Amazon App Store. Sklep Amazona pojawi się również jako aplikacja do pobrania z Microsoft Store. Tam też można będzie znaleźć Windows Subsystem for Android, czyli emulator Androida dla Windows.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto