A A A

Windows 9 i Windows Cloud - początek przecieków

23 kwietnia 2014, 07:00
W internecie pojawiła się garść informacji o systemie Windows 9 oraz Windows Cloud, czyli systemie operacyjnym wykorzystującym obliczanie w chmurze (cloud computing).
Windows 9 i Windows Cloud - początek przecieków

Przecieki zawdzięczamy rosyjskim blogerom, znanym jako WZOR - zazwyczaj ich trafy były celne, zatem warto się im dokładniej przyjrzeć. Pamiętajmy, że to oczywiście przecieki (plotki - jak kto woli), zatem, nie wszystko się sprawdzi.

Windows 9

- W systemach dla urządzeń nie obsługujących dotyku wróci przycisk Start. Tym razem działający w 100 proc. jak ten znany z Windows 7

- Interfejs dotykowy zostanie zmieniony. Jego obecna nazwa kodowa do Metro 2.0.

Windows Cloud

- To będzie wersja Windows wykorzystująca cloud computing. Aby działała w pełni, nie obędzie się bez stałego połączenia z internetem. Pozbawieni sieci, zostaniemy ograniczeni do podstawowych funkcji (nie wiadomo jakich). Na razie zatem Cloud przypomina trochę połączenie Chrome OS z Windows Azure i Office 365.

Data premiery i cena

Na razie nic nie wiadomo - ciekawie zapowiadają się jednak plotki dotyczące ceny. Bardzo możliwe, że Cloud będzie albo w pełni darmowy, albo dostępny w formie abonamentu.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto