A A A

Windows XP w sprzedaży dwa lata dłużej

4 kwietnia 2008, 12:46
Windows XP w sprzedaży dwa lata dłużej

Nie pod naciskiem użytkowników, ale pod presją producentów sprzętu Microsoft zdecydował o przesunięciu o dwa lata terminu zakończenia sprzedaży Windows XP.

Dotychczasowa data zakończenia sprzedaży najpopularniejszej wersji okien ustalona była na 30 czerwca bieżącego roku (wcześniej już raz ją zmieniano). Teraz Microsoft chce oferować Windows XP Home do 30 czerwca 2010 roku – producent zastrzegł, że nie jest to data ostateczna – pozostałe wersje OS-u znikną z rynku.

Zaskakującą zmianę decyzji wymusili na Microsofcie producenci małych notebooków, takich jak ECC firmy Asus, którzy chcą instalować w swoich urządzeniach Windows XP. Firmy zagroziły, że jeżeli Microsoft odmówi im sprzedaży tego systemu, to w swoich produktach zaczną instalować Linuksa. W konfrontacji z taką argumentacją Microsoft musiał ustąpić.

Źródło: Fudzilla


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto