AktualnościWystartował sklep Nokii z aplikacjami na Symbiana

Wystartował sklep Nokii z aplikacjami na Symbiana

Nokia, idąc w ślady Apple, uruchomiła wczoraj OVI - sklep z aplikacjami mobilnymi przeznaczonymi do systemów operacyjnych wykorzystywanych w ich smartfonach. Domyślnie będą mogli z niego skorzystać posiadacze wszystkich nowych telefonów Nokii, a ci, którzy kupili modele bez odpowiedniego oprogramowania, będą mogli je doinstalować.

Wystartował sklep Nokii z aplikacjami na Symbiana

Z OVI na początek będą mogli skorzystać właściciele 50 wspieranych urządzeń. Według wyliczeń Nokii sprzedano około 50 milionów sztuk. Dla przypomnienia, nie jest to o wiele więcej niż w tym momencie na rynku iPhone'ów i iPodów Touch (miesiąc temu około 40 milionów).

Aplikacje z serwisu można pobierać nie tylko przez urządzenia i stosowną aplikację (działa w językach angielskim, niemiecki, włoskim, rosyjskim i hiszpańskim), ale także za pośrednictwem strony WWW. Na razie sklep OVI ma działać w Australii, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Rosji, Singapurze, Hiszpanii i Anglii. W USA ma być dostępny w drugiej połowie roku.

Niestety, korzystanie ze sklepu nie jest łatwe, bo wczorajszy start okazał się raczej falstartem – strona przez większość czasu nie była dostępna. Administratorzy Nokii zareagowali prawie natychmiast, ale trzeba przyznać, że mogli wcześniej przygotować się na zmasowany ruch w kierunku ich serwisów.

Źródło: TechCrunch

Wybrane dla Ciebie