A A A

Xbox One S i Project Scorpio - nowe konsole Microsoftu

13 czerwca 2016, 21:00
Zgodnie z przewidywaniami - Microsoft zaprezentował nową, smuklejszą wersję Xboksa One - Xbox One S. Zapowiedziano również premierę zupełnie nowej konsoli, obecnie ukrytej pod nazwą Project Scorpio.
Xbox One S i Project Scorpio - nowe konsole Microsoftu

Xbox One S został pozbawiony telewizyjnego tunera, zasilacz wbudowano w konsolę - dzięki czemu sprzęt będzie o 40 proc mniejszy. Standardowo konsola będzie miała 2TB pamięci (pierwsza partia - potem do sprzedaży trafią modele z 500 GB i 1 TB). One S ma wspierać standard 4K Ultra HD (napęd optyczny) oraz technologię obrazu  HDR. Konsola będzie różniła się wyglądem, a kupujący otrzymają w zestawie pada powstałego na podstawie nowego projektu.

Cena? 299 dolarów (europejska cena nie jest znana). Premiera w sierpniu.

Project Scorpio

Project Scorpio to nowa konsola Microsoftu. Nie znamy daty jej dokładnej premiery, ani specyfikacji. Firma z Redmond zapewnia, że będzie to "najpotężniejsza konsola na rynku". Nowa generacja ma natywnie współpracować z hełmem VR.

Premiera? Święta 2017.

Rodzina nowych urządzeń Xbox One.

• Xbox One S: Nowy, smuklejszy design i biały kolor obudowy wyróżniają konsolę Xbox One S - najmniejszą i najbardziej kompaktową wersję Xbox w historii. W 40 proc. mniejszej obudowie zamknięto wewnętrzny zasilacz oraz podzespoły umożliwiające odtwarzanie wideo w jakości 4K Ultra HD w formacie Blu-ray oraz treści przesyłane strumieniowo z usług Netflix i Amazon Video. Wsparcie dla technologii High Dynamic Range (HDR) zapewni lepszą jakość wizualną gier i wideo, i będzie dostępne już w nadchodzącej grze Gears of War 4.

• Project Scorpio: Zupełnie nowy, najmocniejszy w historii konsol model Xbox One zostanie wyposażony w układ GPU obsługujący 6 teraflopów i umożliwi granie w stałej jakości obrazu 4K w grach, jak również w technologii wirtualnej rzeczywistości. Dostępność pod koniec 2017 roku.

• Nowy kontroler bezprzewodowy Xbox One: Kontrolery bezprzewodowe Xbox One zostaną teraz wyposażone w teksturowany uchwyt oraz smuklejszą, przeprojektowaną obudowę w kolorze białym. Dodatkowa łączność przez Bluetooth umożliwi bezprzewodowe łącznie się z komputerami PC i tabletami działającymi na systemie Windows 10.Nowe funkcje usługi Xbox Live.

• Kluby Xbox Live: Zupełnie nowy sposób komunikacji pomiędzy graczami umożliwią prywatne społeczności kojarzące użytkowników o podobnych stylach gry, zainteresowaniach i wartościach.

• Arena Xbox Live: Nowa platforma turniejowa do gier online zaprojektowana dla każdego gracza - od początkującego, po zawodowca - otworzy świat rywalizacji elektronicznej na Xbox One i Windows 10.

• Cross-play: Gracze Xbox One mogą teraz grać w wybrane tytuły z użytkownikami komputerów PC na systemie Windows 10.

• Ustawienia językowe i regionalne konsoli Xbox: W odpowiedzi na prośby fanów, Microsoft umożliwi dowolne wybieranie ustawień językowych i regionalnych konsoli Xbox One, niezależnie od miejsca przebywania użytkownika.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto