A A A

Yanosik - zmiany w wersji aplikacji dla iOS

14 sierpnia 2017, 13:10
Na użytkowników aplikacji Yanosik w systemie iOS czekają duże zmiany. Znany komunikator drogowy w Polsce nie tylko zmodyfikował swój wygląd, ale także wprowadził kolejne praktyczne dla kierowców funkcje. Co nowego przyniosła aktualizacja?
Yanosik - zmiany w wersji aplikacji dla iOS

Pod koniec maja tego roku twórcy systemu Yanosik wprowadzili istotne zmiany w systemie Android. Tym razem to użytkownikom iPhonów została udostępniona nowa, całkowicie odmieniona wersja aplikacji - Yanosik 3.0.0:

- Przez ostatnie miesiące intensywnie pracowaliśmy nad unowocześnieniem aplikacji w systemie iOS. Od teraz interfejs aplikacji jest bardziej intuicyjny i przejrzysty, wzbogacony o zakładki pogrupowane tematycznie. Zmieniliśmy także wygląd mapy, dodaliśmy nowe akcje specjalne pozwalające oszczędzić m.in. na paliwie oraz rozszerzyliśmy pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych opartych o styl jazdy użytkownika - komentuje Paweł Bahyrycz, Yanosik.

Od teraz na pierwszym planie w aplikacji w systemie iOS znajduje się profil użytkownika oraz jego postępy w systemie Yanosik. Na ekranie powitalnym usytuowane zostały również: wyszukiwarka, notyfikacje oraz przyciski "zgłoś" i "nawiguj". W ten sposób kierowcy mogą od razu przenieść się do najważniejszych funkcji systemu Yanosik. Użytkownicy na stronie głównej znajdą także pogrupowane tematycznie zakładki:

· Samochód, gdzie po zeskanowaniu dowodu rejestracyjnego kierowca może znaleźć dane dotyczące swojego auta. W tej sekcji została także dodana zakładka Mój warsztat, dzięki której kierowca w razie awarii na drodze dowie się, gdzie znajdują się najbliższe warsztaty ProfiAuto. Użytkownicy z poziomu aplikacji mogą zadzwonić po pomoc oraz wyznaczyć trasę do konkretnego warsztatu.

· Kupony, gdzie znajdują się rabaty m.in. na urządzenia Yanosik czy kupony promocyjne na produkty ze stacji ORLEN.

· VITAY, gdzie można dołączyć do wszystkich akcji specjalnych organizowanych dla osób posiadających kartę VITAY. Przykładem jest chociażby zbieranie wirtualnych kropli paliwa podczas jazdy, które wymienić można na kupony paliwowe.

· OC/AC, gdzie kierowcy mogą dołączyć do YU! - ubezpieczeń komunikacyjnych opartych o styl jazdy kierowców.

Zupełnie nowa mapa

Metamorfozę przeszła również mapa i niektóre funkcje nawigacji. Od teraz użytkownicy aplikacji w systemie iOS otrzymają dodatkowe informacje o korkach. Na mapie widoczna jest nie tylko informacja, na jakim odcinku trasy tworzą się zatory, ale również oszacowany czas postoju. Nawigacja po odnotowaniu na drodze korka wyznacza inną trasę objazdową, dzięki czemu kierowcy mogą szybciej dotrzeć do celu.

Co więcej aplikacja Yanosik w sposób czytelniejszy prezentuje wyznaczoną trasę, daje możliwość przeglądania mapy na dwa sposoby: 2D i 3D, a kursor płynnie przechodzi między jedną lokalizacją a drugą. Na mapie widoczne są również numery domów, dzięki czemu użytkownikom łatwiej trafić do celu. Nowa wersja aplikacji to także krok w kierunku ekologii i kierowców samochodów hybrydowych. Na mapie zostały naniesione punkty POI informujące o miejscach, w których można naładować elektryczne auto.

Ubezpieczenia komunikacyjne aplikacji

Wraz ze zmianą wyglądu aplikacji i mapy w systemie iOS rozszerzona została także oferta ubezpieczeń komunikacyjnych zależnych od stylu jazdy. Do tej pory użytkownicy aplikacji mogli otrzymać ofertę OC. Od dzisiaj do pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych dołączyły kolejne produkty: AC, Assistance i NNW.

- Wprowadzenie szerszej oferty ubezpieczeń w systemie iOS to duże ułatwienie dla kierowców. Proces ofertowania i zakupu odbywa się w aplikacji. W ten sposób kierowcy jeżdżący przepisowo i bezpiecznie otrzymają na swojego iPhona propozycję oraz warunki umowy. Jej zawarcie jest bardzo proste i polega na akceptacji i zapłacie online - wyjaśnia Witold Jaworski, współtwórca marki YU!.

Oferty ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowywane są indywidualnie dla każdego kierowcy. W obliczeniu składki brane są pod uwagę m.in. takie parametry jak płynność jazdy, miejsca w jakich najczęściej porusza się pojazd czy też częstotliwość korzystania z aplikacji. Kierowcy mogą również rozłożyć opłaty na 12 miesięcy bez dodatkowych kosztów dla polis o wartości powyżej 600 zł. Propozycja zakupu polis marki YU! będzie kierowana do osób, które wyraziły zgodę na przetwarzanie danych stanowiących podstawę do wyliczenia składki poszczególnych ubezpieczeń.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto