A A A

Z konsoli na peceta

21 sierpnia 2007, 11:09
Z konsoli na peceta

Sukces konsoli Wii zależał w dużej mierze od innowacyjnego podejścia twórców gier, którzy postanowili złamać stereotyp zgarbionego gracza siedzącego przed telewizorem i ściskającego pad w dłoniach. Programiści, razem z projektantami kontrolerów gier, stworzyli produkty, które zmuszają graczy do wstania z kanapy i wytężenia mięśni. Jeśli na przykład na konsoli uruchamiany jest wirtualny tenis, gracz chwyta kontroler w kształcie rakiety tenisowej i wymachuje nim, tak aby odbić widoczną na ekranie piłkę. Tak wysokiej interakcji ze światem wirtualnym będą mogli wkrótce doświadczyć także posiadacze pecetów. Firma In2Games wyprodukuje zestaw akcesoriów imitujących m.in. kij golfowy, rakietę tenisową i kulę do kręgli. Wszystkie urządzenia – wyposażone w czujniki ruchu – będą komunikowały się bezprzewodowo z odbiornikiem sygnału podłączanym do komputera za pomocą portu USB. Koszt pojedynczego urządzenia szacowany jest na około 40 dolarów.

Razem z akcesoriami, na rynku ukażą się napisane dla nich gry. Będą to w pierwszej kolejności tytuły o tematyce sportowej: "Realplay Tennis", "Realplay Golf", "Realplay Racing" and "Realplay Bowling".

Premiera gier i kontrolerów spodziewana jest pod koniec miesiąca. In2Games zapowiedział już podobne akcesoria do konsoli PlayStation 3 i XBox 360.

Źródło: Neoseeker


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto