A A A

Złośliwe aplikacje w Sklepie Microsoft

20 lutego 2019, 12:00
Specjaliści z firmy Symantec udostępnili raport, według którego w Sklepie Microsoft wybrane aplikacje kopały kryptowaluty na komputerach użytkowników.
Złośliwe aplikacje w Sklepie Microsoft

Złośliwe aplikacje pojawiły się w sklepie w okresie między kwietniem, a grudniem 2018 roku - szczyt ich działania został jednak osiągnięty dopiero pod koniec ubiegłego roku. W każdym przypadku program działał w bardzo podobny sposób wykorzystując specjalną bibliotekę JavaScript pozwalającą na kopanie kryptowaluty Monero.

Aplikacje, które infekowały sprzęt użytkownika, to Fast-Search lite, Battery Optimizer (Tutorials), VPN Browser+, Downloader for YouTube Videos, Clean Master+ (Tutorials), FastTube, Findoo Browser 2019 oraz Findoo Mobile & Desktop Search.

Microsoft usunął wszystkie zagrożenia ze swojego sklepu.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto