A A A

Zoom testuje nowy program reklamowy

3 listopada 2021, 10:45
Popularna platforma do spotkań online chce wprowadzić zmiany dla bezpłatnych użytkowników.
Zoom testuje nowy program reklamowy

Pilotażowy program reklamowy

Platforma, której lawinowo przybywało użytkowników od początku pandemii COVID-19, co wiązało się z masą problemów i zarzutów, po ustabilizowaniu sytuacji i dłuższym okresie spokojnego działania planuje wprowadzenie zmian.

Firma poinformowała w blogu, że testuje wyświetlanie reklam bezpłatnym użytkownikom. Pojawiałyby się one w oknie przeglądarki po zakończeniu spotkania. Pilotażowy program dotyczyć ma „niektórych krajów" (jak wynika z komunikatu), nie wiadomo jednak dokładnie których.

Reklamy mają być widoczne tylko dla osób, które dołączą do spotkania hostowanego przez innego użytkownika korzystającego z opcji podstawowej (bezpłatnej). Zobaczą one na stronie Zooma także baner zawierający łącze, które poprowadzi ich do strony zarządzania plikami cookie.

Jak zapewnia Zoom, treści ze spotkań, konferencji i wiadomości nie będą wykorzystywane do profilowania reklam. Firma aktualizowała swoją politykę prywatności, żeby uniknąć kłopotów, z którymi borykała się w początkowym okresie pandemii.

fot. Compare Fibre – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto