A A A

Zostań specjalistą open source

26 stycznia 2022, 08:40
Linux Foundation wyda certyfikat poświadczający wiedzę i umiejętności programisty.
Zostań specjalistą open source

Open Source Software Development, Linux i Git

Chętni do rozpoczęcia kariery opensource'owca programującego w Linuksie mogą skorzystać z kursów, po których Linux Foundation (LF) wystawi im specjalne zaświadczenie.

Według raportu przygotowanego przez LF i edX (firmę specjalizującą się w otwartych kursach online) w minionym roku na rynku pracy widoczne było większe niż kiedykolwiek zapotrzebowanie na pracowników specjalizujących się w systemach otwartoźródłowych.

 

Propozycja LF

Linux Foundation uruchamia trzy nowe kursy szkoleniowe dla programistów, którzy chcieliby wejść w ten obszar specjalizacji:

  1. Open Source Software Development: Linux for Developers, omawiający kluczowe koncepcje tworzenia oprogramowania typu open source i sposoby pracy w Linuksie. Jest to wprowadzenie do systemu dla programistów. Linux Foundation zaleca tu korzystanie z komputera z najnowszą dystrybucją Linuksa.
  2. Linux Tools for Software Development, koncentrujący się na narzędziach linuksowych potrzebnych do codziennej pracy w środowiskach programistycznych Linux.
  3. Git for Distributed Software Development, stanowiący wprowadzenie do Git, czyli systemu kontroli źródła, po raz pierwszy wykorzystanego w społeczności użytkowników jądra Linuksa.

 

Każdy kurs można odbyć osobno, jednak połączenie wszystkich trzech umożliwia zdobycie Certyfikatu profesjonalisty w zakresie tworzenia oprogramowania otwartoźródłowego, Linux i Git. Ma on być potwierdzeniem, że jego właściciel potrafi programować na zasadach open source.

Uzyskanie certyfikatu wymaga wniesienia opłaty 150 dolarów za każdy kurs.

fot. OpenClipart-Vectors – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto