A A A

Panowanie nad Windows

PC Format 8/2008
Chcesz zmienić działanie i wygląd swojego systemu, ale obawiasz się ingerencji w jego newralgiczne składniki, np. rejestr? Chcesz mieć dostęp do funkcji, których nie ma w standardowej konfiguracji? Skorzystaj z wygodnych i łatwych w obsłudze narzędzi, dzięki którym będziesz mógł niemal dowolnie manipulować Windows.

Na krążku znajdziesz duży zestaw programów ułatwiających codzienną pracę w środowisku Windows, umożliwiających sprawdzenie i diagnostykę wielu jego składników, modyfikujących wygląd i zachowujących system w dobrej kondycji.

Niektóre programy już przedstawialiśmy na naszych łamach, nie chcąc więc powtarzać informacji, zachęcamy do lektury archiwalnych artykułów związanych z tuningiem Windows, które zamieściliśmy na krążku CD.

Znajdziesz na nim m.in. przewodniki po programach TweakUI (jeden z najpopularniejszych twea­kerów Microsoftu), Xpy (rozbudowany tweaker Windows na licencji GPL – darmowy) czy Auslogics Registry Defrag (przydatne narzędzie do defragmentacji rejestru Windows).

Chcąc zmieścić jak najwięcej opisów ciekawych i użytecznych programów, pominęliśmy w warsztatach opis procedury ich instalacji. Jeżeli nie napisano inaczej, proces ten przebiega standardowo. Najprostszym rozwiązaniem jest wybór programu, a następnie opcji instalacji z menu naszego krążka. Sama instalacja ma postać kreatora, w którym potwierdzasz kolejne jej etapy. Jeżeli podczas instalacji zalecana jest jakaś zmiana domyślnych ustawień, wymieniliśmy to w opisie programu. Wszystkie programy są przeznaczone do Windows XP, ale – o ile tego wyraźnie nie napisaliśmy – możesz z nich korzystać także na komputerze działającym pod kontrolą systemu Windows Vista.

Modyfikowanie Windows, czyli Fresh UI

Podstawowa zaleta tego programu polega na tym, że jego twórcy wciąż sprawują nad nim kontrolę i regularnie go aktualizują. Wersja zamieszczona na naszym krążku pochodzi z 3.06. br., ale kolejne aktualizacje znajdziesz na stronie www.freshdevices.com.

Rejestracja programu


Proces instalacji przebiega standardowo, aby jednak można było korzystać ze wszystkich funkcji Fresh UI, należy się zarejestrować na stronie producenta. Uruchom Fresh UI i w oknie głównym kliknij widoczny w dolnej części obszar CLICK HERE.


Uruchomi się przeglądarka WWW, do której zostanie wczytana strona z formularzem rejestracyjnym. Wypełnij pola – podając kolejno imię i adres e-mailowy i kliknij I agree. Submit.


Odbierz pocztę ze skrzynki pocztowej, której adres podałeś w formularzu. Powinieneś otrzymać e-mail z odsyłaczem potwierdzającym. Kliknij go. W oknie przeglądarki pojawi się strona z różnymi programami firmy FreshDevices, które możesz pobrać. Jednak teraz nie musisz niczego pobierać, poczekaj kilka minut i odśwież zawartość skrzynki. Powinien w tym czasie dojść kolejny e-mail zawierający już w treści kod rejestracyjny (tak naprawdę w treści otrzymasz kody rejestracyjne do wszystkich darmowych programów FreshDevices, ale w tej chwili zajmujemy się tylko programem Fresh UI). Skopiuj kod do schowka (zaznaczając go i korzystając ze skrótu klawiszowego [Ctrl]+[V]).


Przełącz się na okno główne FreshUI, rozwiń menu Help i wybierz Register.


Pojawi się okno FreshUI Registration, w którym w widoczne pola tekstowe User Name i Registration Code wpisz kolejno swoją nazwę użytkownika (tę samą, pod którą się zarejestrowałeś) i otrzymany kod. Kliknij OK. Powinieneś zobaczyć okno dialogowe z potwierdzeniem poprawnej rejestracji. Kliknij OK.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto