Temat numeruMiliony MP3 gratis!

    Miliony MP3 gratis!

    Jeśli lubisz słuchać muzyki, ten program jest stworzony dla ciebie! Najnowsza wersja Audials One 9 Music Edition pozwoli ci pobrać za darmo i legalnie tysiące bardzo dobrej jakości empetrójek.

    Miliony MP3 gratis!

    Ten temat numeru ucieszy melomanów. Pokazujemy w nim, jak korzystać z zamieszczonej na naszej płycie najnowszej pełnej wersji Audials One 9.0 ME, najlepszego programu do słuchania i legalnego pobierania muzyki z internetu. Korzystając z tej aplikacji, będziesz mógł zapisać na dysku zarówno gorące nowości z list przebojów, jak i odkurzone muzyczne klasyki. Audials One jest uniwersalny. Służy jako odtwarzacz, dba o ład i porządek w gwałtownie rozrastającej się audiotece, uzupełnia informacje o wykonawcach i automatycznie ładuje najnowsze pliki MP3 do przenośnego odtwarzacza audio.

    Obraz
    Obraz

    Nowe centrum multimedialne

    Decydując się na program Audials One 9, możesz całkowicie zrezygnować z innych aplikacji multimedialnych. W jednym oknie będziesz miał wszystko, co potrzebne do słuchania muzyki i odtwarzania filmów. Na początek opiszemy instalację programu, wyjaśnimy, do czego służą poszczególne elementy interfejsu oraz co tak naprawdę potrafi pełna wersja z naszej płyty. Interfejs najnowszej wersji został zmodyfikowany, jego obsługa stała się bardzo intuicyjna.

    Obraz

    Ukrywanie informacji w plikach multimedialnych

    Metody steganograficzne, zaimplementowane w programie Open Puff, w przeciwieństwie do tradycyjnej kryptografii nie nadają się do ukrywania dużych ilości danych. Maksymalna teoretyczna pojemność to 32 MB (256 Mb) danych w jednym pakiecie. To jednak wymaga użycia bardzo dużej liczby plików nośników. Na przykład w jednym zdjęciu JPEG można schować 2–5 KB informacji – tyle, ile zajmuje niedługi list zapisany w czystym pliku tekstowym TXT.

    Krok 1

    Program możesz pobrać ze strony podanej w ramce „Skąd pobrać”. Nie musisz go instalować. Wystarczy rozpakować archiwum i uruchomić znajdujący się w nim plik wykonywalny. Zanim przystąpisz do ukrywania informacji, przygotuj tajny plik. Za jednym razem można ukryć tylko pojedynczy zbiór. Jeśli masz więcej plików, spakuj je do archiwum ZIP.

    Krok 2

    Po uruchomieniu programu pokaże się okno startowe, w którym musisz kliknąć przycisk Hide. Pojawi się panel, w którym przeprowadzisz procedurę ukrywania danych. Operacja jest podzielona na 4 etapy, które trzeba wykonać w kolejności, o jakiej informują numerki na początku nazwy każdej sekcji.

    Obraz

    Krok 3

    W pierwszej kolejności podaj hasła. Program w celu zagwarantowania maksymalnego bezpieczeństwa może chronić przekaz aż trzema hasłami (min. 8 znaków). Jeśli skrajne wymogi bezpieczeństwa nie są potrzebne w twoim przekazie, możesz wyłączyć dodatkowe hasła, odznaczając opcję Enable B i C.

    Obraz

    Krok 4

    Teraz przejdź do sekcji (2) Data. Kliknij w niej przycisk Browse i wskaż na dysku plik z tajną wiadomością, którą chcesz ukryć w pliku nośniku. Następnie przejdź do sekcji (3) Carrier selection, w której możesz dodać jeden lub wiele plików nośników.

    Obraz

    Krok 5

    Liczba niezbędnych plików nośników zależy od wielkości tajnego komunikatu. Jeśli szyfrujesz niedługi list w czystym pliku tekstowym, powinno wystarczyć jedno zdjęcie. Aby je dodać, kliknij przycisk Add i wskaż na dysku plik nośnik. Teraz spójrz na pole Selected/Total. Znajduje się tam informacja, czy pojemność pliku nośnika (pierwsza wartość) wystarcza na ukrycie wiadomości (druga wartość).

    Obraz

    Krok 6

    Jeśli po dodaniu zdjęcia pole Selected/Total będzie czerwone, to oznacza, że pojemność pliku nośnika nie wystarcza do ukrycia listu. W przykładzie w zdjęciu jest 1392 wolnych bitów, natomiast wielkość listu to 2841 bitów. Masz teraz dwa wyjścia: dodać kolejny plik nośnik poleceniem Add albo użyć więcej miejsca w dodanym pliku nośniku.

    Krok 7

    Aby powiększyć miejsce, przejdź do sekcji (4) Bits election options. Znajdź na liście typ pliku, którego użyłeś jako nośnika, na przykład Jpeg, i rozwiń gałąź z opcjami. Domyślnie jest wybrana wartość 1/5 (20%), co pozwala na użycie 20 proc. miejsca w pliku nośniku. Aby zwiększyć pojemność, kliknij 1/2 (50%). Po tym zabiegu liczba dostępnych bitów pozwala na ukrycie przykładowej wiadomości, o czym informuje zielony kolor polaSelected/Total.

    Obraz

    Krok 8

    Teraz dodaj wiadomość przynętę, którą będziesz mógł ujawnić, jeśli ktoś spróbuje zmusić cię do wydania hasła. W tym celu kliknij Add Decoy. Pojawi się nowe okno dialogowe OpenPuff - Decoy Data Hiding. W pierwszej sekcji Insert 3 uncorrelated passwords ustanów od 1 do 3 haseł, najlepiej tę samą liczbę co w kroku 3. Hasło musi się różnić od oryginalnego przynajmniej w 25 proc.

    Obraz

    Krok 9

    Teraz w drugiej sekcji kliknij przycisk Decoy data i wskaż plik z treścią wiadomości przynęty. Pamiętaj, że na list przynętę masz tyle samo miejsca, ile przygotowałeś na oryginalną wiadomość w krokach 6 i 7 warsztatu. Po dodaniu wiadomości kliknij Check & Accept, a po powrocie do głównego okna i zapisz plik(i) z tajną wiadomością.

    Obraz

    Odczytywanie ukrytych informacji za pomocą Open Puff

    Co musi wiedzieć odbiorca komunikatu steganograficznego z opisywanej aplikacji? Musi znać hasło oraz liczbę użytych haseł. Musi znać kolejność plików nośników w oknie Carrier Selection (patrz krok poprzedniego warsztatu), jeśli był więcej niż jeden. Musi też wiedzieć, jaki zastosowano poziom wykorzystania bitów w użytych typach plików nośników, jeśli jest inny niż domyślny (patrz krok 5 poprzedniego warsztatu).

    Krok 1

    Uruchom program Open Puff i kliknij przycisk Unhide. W sekcji pierwszej wpisz zdefiniowane wcześniej hasła. Jeśli użyłeś jednego hasła, odznacz opcję Enable B i C. Uwaga! W tym miejscu decydujesz, czy odszyfrować tajny komunikat czy wiadomość przynętę. Jeśli chcesz odczytać przynętę, wpisz hasło podane w kroku poprzedniego warsztatu.

    Obraz
    Obraz

    Krok 2

    Przejdź do drugiej sekcji, kliknij przycisk Add Carriers i wskaż na dysku plik lub pliki, które są nośnikami tajnego komunikatu. Uwaga! Pliki muszą być ułożone w identycznej kolejności jak podczas tworzenia tajnego przekazu. Aby uniknąć pomyłek przy dużej liczbie plików, zawsze używaj sortowania według nazwy.

    Obraz

    Krok 3

    Przejdź do trzeciej sekcji i za pomocą rozwijanych list, powiązanych z użytymi przez ciebie plikami nośnikami, ustaw poziom wykorzystania bitów dla każdego typu pliku, jakie ustawiłeś podczas szyfrowania. W naszym przykładzie rozwijamy gałąź Jpeg i zaznaczamy opcję 1/2 (50%).

    Obraz

    Krok 4

    Gdy wszystko będzie gotowe, kliknij przycisk Unhide i zapisz na dysku plik z ukrytą wiadomością. Pamiętaj, że w celu zachowania bezpieczeństwa tajnej korespondencji musisz komunikat wymazać z dysku po przeczytaniu go, by nie można było go odczytać nawet za pomocą specjalistycznego sprzętu. W celu trwałego usunięcia komunikatu użyj programu Eraser (http://eraser.heidi.ie/) lub File Shredder (http://www.fileshredder.org/).

    Obraz

    Wybrane dla Ciebie