Poleć ciekawą stronę
Z ogromnych zasobów internetu wybieramy dla Was to, co najciekawsze. Witryny, które szczególnie przypadły do gustu redakcji, oznaczyliśmy kolorem czerwonym. Odwiedzane przez ekspertów niebieskim. Zielony kolor przeznaczyliśmy dla stron, które polecili i opisali czytelnicy PC Formatu.
Co warto zobaczyć?
Polskajestfajna.wp.pl
Redakcja poleca
Poleca Mateusz Nosel, współpracownik PC Formatu
Jeżeli wybierasz się na wakacje i masz wrażenie, że widziałeś już wszystkie ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne w Polsce, to koniecznie odwiedź ten serwis. Od 3 lat ekipa portalu wyrusza w podróż trwającą dwa miesiące, podczas której reporterzy odwiedzają niezwykłe, magiczne i fascynujące miejsca. Opowieści, relacje i wywiady z mieszkańcami miast są wzbogacone licznymi galeriami i materiałami wideo. Warto podkreślić, że internauci biorą czynny udział w rozwoju serwisu, przesyłając własne fotografie z różnych zakątków kraju. W ubiegłym roku ekipa Wirtualnej Polski odwiedziła ponad 50 miejscowości, przemierzając blisko 3500 kilometrów. W tym roku, już 20 lipca ruszy kolejna, czwarta, edycja projektu „Polska jest fajna”.
Galeria niepowtarzalnych
Pakamera.pl
Strona czytelnika
Poleca Agata Moczulska z Warszawy
Obowiązkowe miejsce dla osób, które chcą zaprezentować swoje autorskie prace. Na łamach witryny można znaleźć tysiące oryginalnych drobiazgów, bardzo często wyprodukowanych w jednym egzemplarzu, a co za tym idzie, jedynych w swoim rodzaju i niepowtarzalnych. Pakamera Artystyczna nie tylko promuje rękodzieła uzdolnionych internautów, ale jest także miejscem spotkań ludzi, którzy potrafią docenić sztukę oraz ciekawy, świeży i niekonwencjonalny pomysł. Prezentowane przedmioty są wystawione na sprzedaż, dzięki czemu, nie mając artystycznych zdolności, możemy się stać posiadaczami wyjątkowego przedmiotu.
Społeczność motocyklistów
Wkole.pl
Strona czytelnika
Poleca Sebastian Mroczek z Olsztyna
Amatorzy dwóch kółek mają swój portal społecznościowy z prawdziwego zdarzenia. Na łamach witryny Wkole.pl zgromadziło się już ponad 7 tys. amatorów motocykli z całej Polski. Strona umożliwia użytkownikom dzielenie się informacjami na temat zlotów, imprez oraz wydarzeń związanych ze światem motocykli. Internauci mogą zakładać swoje profile, łączyć się w grupy, wspólnie gromadzić zdjęcia, filmy oraz wymieniać się opiniami. Dzięki witrynie można np. znaleźć osobę, która ma podobną lub taką samą maszynę jak my. Co więcej, może być właścicielem motocykla, który chcemy nabyć, i podzieli się swoimi spostrzeżeniami czy udzieli rad związanych z użytkowaniem lub zakupem konkretnego modelu.
Wszechświat na bieżąco
NASA.gov
Typ eksperta
Poleca Jarosław Rybus, rzecznik Gadu-Gadu
Z racji kosmicznych zainteresowań często w mojej przeglądarce gości oficjalna strona internetowa amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Wracam do niej, aby oglądać bogate materiały fotograficzne i wideo z unikatowych, trwających w danej chwili misji, ale i tych historycznych oraz legendarnych, np. z wyprawy na Księżyc. Porządnie zrobiony serwis, od strony technicznej i zawartości! Ciekawostką w serwisie NASA są relacje „na żywo” z lotów wahadłowców na stację kosmiczną – ostatni taki lot odbył się w połowie maja tego roku. Tym bardziej jest to dla mnie interesujące, że w 2008 roku połączyłem stację kosmiczną ISS z Ziemią za pomocą komunikatora Gadu-Gadu :).
Komiksy z Japonii
Onemanga.com
Strona czytelnika
Poleca Łukasz Golder, webmaster z Wrocławia
Jeśli jesteś wielbicielem przygód Naruto lub śledzisz na bieżąco najnowsze wydania mang, takich jak Bleach czy One Piece, zajrzyj koniecznie na stronę onemanga.com. Znajdziesz tam ponad 1000 tytułów japońskich komiksów. Wszystkie są przetłumaczone przez fanów na język angielski. Nowe odcinki dodawane są na bieżąco kilka dni po tym, jak magazyn z daną mangą ukazuje się na rynku w Japonii. Warto wspomnieć, że mangi czytamy od prawej strony do lewej.
Rozgrywka fantasy online
Warofdragons.pl
Redakcja poleca
Poleca Sebastian Kręzel, redaktor PC Formatu
Nowa gra, w którą możesz się bawić z poziomu przeglądarki WWW. Bohater, w którego postać się wcielasz, zakładając konto, odkrywa fantastyczny świat o nazwie Feo. Na początku gry decydujesz, do której z dwóch ras chcesz przynależeć (są wrogo nastawione względem siebie). Następnie twoim zadaniem będzie rozwijanie postaci, bitwy, wypełnianie różnych misji oraz zdobywanie nowych przedmiotów. Animowane sceny walki w Warofdragons powodują, że gracz może w nich uczestniczyć.
Zamów obiad do domu
nasze-smaki.pl
Strona czytelnika
Poleca Piotr Szwed z Wrocławia
Chcesz zamówić jedzenie do domu? Niby proste, ale często nie wiemy, na co mamy ochotę albo jakie knajpy w pobliżu oferują takie usługi. Właśnie po to powstała strona Nasze-smaki.pl. Na łamach witryny znajdziemy spis lokali (z różnego rodzaju jedzeniem), które dostarczają zamówienie do domu. Serwis nie pobiera opłat (ceny są takie same jak w lokalach) oraz umożliwia składanie zamówień przez internet (nie trzeba dzwonić). Strona jest doskonałym źródłem inspiracji w momencie, gdy jesteśmy już znudzeni pizzą lub pobliskim barem. Restauracje znajdujące się w bazie Naszych-smaków mają aktualne menu oraz są podzielone według strefy dowozu.
Przemek Pluta
Country Manager PayPal Polska
Przemek odpowiada za strategię, sprzedaż i marketing oraz dalszy rozwój systemu płatności PayPal w Polsce. Ma ambicje uczynienia PayPal najchętniej wybieranym systemem płatności online. Przed dołączeniem do PayPal pracował w eBay w działach marketingu w Berlinie, Londynie i Warszawie.
Nowe projekty w sieci inspirują
Większość zasobów naszej firmy znajduje się w wewnętrznej sieci: w formie miniportali, raportów lub biznesWiki.
Niezbędne w mojej pracy
W przeglądarce mam ustawioną stronę startową na PayPal.pl, logowaniu do VPN-u (Wirtualna Sieć Prywatna, np. tunel między domem a firmą do zdalnej pracy, przyp. red.) i Google, gdzie mogę śledzić wiele serwisów z wiadomościami (tvn24.pl, CNN.com, gazeta.pl, bankier.pl) naraz. Strony – nazwijmy je branżowymi – to między innymi Internet Standard.pl i TechCrunch.com. W końcu nic tak nie inspiruje, jak nowe projekty w sieci :). Z natury wchodzę na strony o płatnościach, głównie na Paymentsnews.com.
Doceniam blogi
Najważniejsze wydarzenia, opinie i nadchodzące trendy świetnie wychwytują bloggerzy, dlatego traktuję to medium bardzo poważnie (na przykład Antyweb.pl, Blog Wojtka Kyciaka, Pawła Fornalskiego, a ostatnio nawet Janusza Palikota). Odwiedzam strony innych graczy rynku płatności online, dużo sklepów internetowych i agencji interaktywnych.
W wolnym czasie
Kiedyś wszystko robiłem po trochu, ostatnio najczęściej jestem na Facebook.pl. To ciekawe, jak to medium wkracza w obszary zarezerwowane dotychczas dla innych. Zauważyłem to na swoim przykładzie. Coraz mniej czasu poświęcam nawet na googlowanie czy oglądanie filmów na YouTube – jestem po prostu na Facebooku. Zaprosiłem wiele fajnych, inspirujących osób, bloggerów, dostaję newsy, na które sam bym nie wpadł. Serwis łączy wiele bonusów naraz. Naprawdę oceniam superpozytywnie ten serwis. Na Naszej-klasie nie mam konta. Jakoś przyjaźnie ze szkolnej ławki mnie nie przekonały. Dodatkowo ze społeczności używam LinkedIn.com, idealne do kontaktów biznesowych, i ostatnio Yammer.com, czyli wewnątrzfirmowy Twitter.
Najlepiej wspominam
Mam sentyment do kolejek po swoje 5 minut w sieci. Na uniwersytecie na 1000 osób były dwa komputery. Historie, jakie sobie opowiadano w tych kolejkach… bezcenne. A po co stałem? Pooglądać zagraniczne strony, przeczytać dwa e-maile w tygodniu. To było życie!