InternetPoleć ciekawą stronę

    Poleć ciekawą stronę

    Z ogromnych zasobów internetu wybieramy dla Was to, co najciekawsze. Witryny, które szczególnie przypadły do gustu redakcji, oznaczyliśmy kolorem czerwonym. Odwiedzane przez ekspertów niebieskim. Zielony kolor przeznaczyliśmy dla stron, które polecili i opisali czytelnicy PC Formatu.

    Poleć ciekawą stronę

    Społeczność na piątkę!

    Strona czytelnika
    www.give5.pl
    Give5 to innowacyjna forma zawierania nowych kontaktów i znajomości przez internet. Nie jest to typowy portal społecznościowo-randkowy, lecz miejsce promujące speed dating, czyli tak zwane szybkie randki. Na poznanie wybranego partnera mamy zaledwie 5 minut, a do tego celu niezbędne będą słuchawki i kamera, bo prowadzona rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym, a nie, jak to bywa w tradycyjnych portalach społecznościowych, przez wysyłanie wiadomości. Dopiero po zakończeniu tej krótkiej konwersacji decydujemy, czy warto kontynuować rozmowę z naszym rozmówcą. Jeśli w ciągu 15 sekund po zakończeniu rozmowy „przybijemy piątkę” z tą osobą, będziemy mogli kontynuować dalszą rozmowę bez limitów czasowych.
    Nadesłał Arkadiusz P. z Olsztyna, pracownik biurowy

    Ogłoszenia w twoim mieście

    Obraz

    Strona czytelnika
    www.szerlok.pl
    Serwisów z ogłoszeniami jest w polskiej sieci sporo. Nowa witryna, Szerlok.pl, stawia na szybką lokalizację oferty i ogłoszenia lokalne. Ze strony głównej internauta ma dostęp do 18 większych miast. Ogłoszenia zamieszcza się za darmo. Odwiedzając serwis, warto zajrzeć do działu Dziennik Szerloka, gdzie administratorzy informują o nowościach na stronie.
    Anna Z. 22-letnia studentka Uniwersytetu Wrocławskiego

    Książka do odsłuchania

    Obraz

    Redakcja poleca
    www.audioteka.pl
    Obowiązkowe miejsce dla wielbicieli audiobooków. Na łamach witryny znajdziesz ponad 1000 pozycji, które można zakupić, a następnie pobrać w formacie MP3. Wśród oferowanych tytułów jest dostępnych sporo bestsellerów. Ceny audiobooków są niewiele niższe od ich papierowych odpowiedników, np. za elektroniczne wydanie „Twierdzy szyfrów” Bogusława Wołoszańskiego (czyta m.in. sam autor) trzeba zapłacić 30 zł (ponad 10 godzin słuchania). Książka to wydatek rzędu 40 zł.
    Maciej Płochocki, redaktor działu Aktualności i Telekomunikacja

    Pożyczki przez internet

    Obraz

    Redakcja poleca
    www.kokos.pl
    Dzięki systemowi Kokos.pl internauci mogą udzielać sobie wzajemnie gotówkowych pożyczek społecznościowych. Wszystko odbywa się online. W serwisie Kokos.pl nie są wymagane dokumenty potrzebne w tradycyjnym banku. Do tej pory za pośrednictwem witryny internauci pożyczyli sobie już ponad 18 mln złotych.
    Paweł Bijata, redaktor działu Internet, PC Format

    Opinie, opisy, porównania

    Obraz

    Strona czytelnika
    www.peryskop.pl
    Ciekawy agregat recenzji o różnego rodzaju produktach, od telefonu przez pralkę, telewizor, na laptopie kończąc. Obecnie serwis podaje, że w bazie znajduje się ponad 1,2 mln recenzji z 1700 serwisów internetowych. Dodatkową funkcją Peryskopu jest możliwość zestawienia obok siebie i porównania kilku wybranych produktów. Na użytkowników czeka także ranking produktów, które zebrały najlepsze recenzje.
    Andrzej B. z Łodzi, właściciel sklepu z akcesoriami komputerowymi

    E-kurier

    Obraz

    Strona czytelnika
    www.kurjerzy.pl
    Pod koniec stycznia wystartowała ciekawa usługa dostępna na stronie KurJerzy.pl. Każdy internauta może wejść i zamówić dostarczenie przesyłki za pośrednictwem mechanizmu zamieszczonego na witrynie. Obecnie do wyboru są popularne firmy DHL, DPD i UPS. Płatności za usługę dokonujemy online, z poziomu strony możemy także śledzić status naszej przesyłki.
    Nadesłał Grzegorz z Lublina, właściciel prywatnej firmy

    Na zakupy zawsze z głową!

    Obraz

    Redakcja poleca
    www.poradyspodlady.pl
    Porady Spod Lady to całkiem nowy serwis w polskim internecie, traktujący o popularnym Smart Shoppingu. Twórcy witryny postawili sobie za cel pomagać internautom w zakupach. Na łamach serwisu znajdziemy porady, jak kupować dobrej jakości produkty po niskich cenach. Poznamy zakupowe tredny oraz prawa konsumenta i dowiemy się, jak je egzekwować. Czytelnicy portalu mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz publikować zakupowe absurdy, które spotkały ich podczas wizyty w sklepie.
    Marek Konderski, redaktor naczelny PC Formatu

    Dodatki do Firefoksa

    Obraz

    Typ eksperta
    Personas
    www.getpersonas.com/pl
    Zawsze gdy otwieram przeglądarkę, ważne jest, aby była kolorowa i wesoła. Nie lubię minimalistycznej, eleganckiej stalowoszarej podstawowej wersji Firefoksa.

    Weave
    https://mozillalabs.com/weave
    Dzień przed wyjazdem mój laptop uległ awarii. Dzięki Weave i możliwości dzielenia się zawartością przeglądarki w sieci miałam dostęp do swojego spersonalizowanego Firefoksa na starym laptopie.

    Internet jest częścią mojego życia

    Obraz

    Typ eksperta
    Mimo ogromnej liczby witryn w sieci liczba tych, do których regularnie wracam, jest dość ograniczona. W pracy przeglądam głównie witryny z branży e-commerce, jak chociażby Internetstandard.pl czy Interaktywnie.com, a także blogi o tematyce branżowej. Często korzystam z Allegro.pl oraz serwisów konkurencyjnych w stosunku do Ceneo.pl – nie zawsze w celach zakupowych. Lubię wiedzieć, co się dzieje u tych, którzy na zakupach dobrze się znają.

    Informacje z kraju i ze świata

    Informacji o tym, co dzieje się na świecie, szukam na Onet.pl – chyba troszkę z przyzwyczajenia, są w sieci, odkąd pamiętam. Ostatnio dobrą robotę robi też Google news – kiedy tylko poszukuję wiadomości na konkretne, nawet niszowe tematy, nie mam wątpliwości, że tam zawsze coś znajdę. Lokalnie liczy się dla mnie tylko Wroclaw.gazeta.pl – głównie z powodu aktywnych forumowiczów, których wypowiedzi pod artykułami w sprawach lokalnych bywają dla mnie cenniejszym źródłem wiedzy niż same artykuły. W poszukiwaniu komentarzy aktualnych wydarzeń zdarza mi się zaglądać na Salon24.pl – w Polsce nie ma chyba w tej chwili bardziej pluralistycznego miejsca.

    Wolny czas i rozrywka

    Obraz

    W wolnym czasie zaglądam prawie wyłącznie na Wykop i Digg – ufam społeczności, jeśli chodzi o dobór interesujących tematów, a ciekawość świata powoduje, że większość znalezisk naprawdę mnie wciąga. Przynajmniej raz w tygodniu staram się czytać także blogi osób z różnych dziedzin, od których mogę się czegoś nauczyć.

    Portale społecznościowe

    Obraz

    Od czasu do czasu loguję się też do Naszej-klasy, kiedyś namiętnie, dziś bardziej okazjonalnie. Mam do niej sentyment, gdyż wystartowali w moje urodziny i są z Wrocławia. Jednak entuzjazm z końca czasów studenckich (jeszcze więcej znajomych!) już dawno ustąpił. W tej chwili NK służy jedynie jako kanał komunikacji ze znajomymi, z którymi z różnych powodów nie mam innego kontaktu.

    Najlepiej wspominam

    Jeżeli chodzi o społeczności, to jeszcze do dwóch witryn mam spory sentyment: Polchat.pl i Kurnik.pl. Pierwszy był dla mnie kiedyś świetnym sposobem komunikowania się i poznawania nowych ludzi. Były to czasy, kiedy w Polsce o portalach społecznościowych mało kto słyszał. Drugi oferował świetną rozrywkę, niezwykle potrzebną choćby w sesji przed egzaminami.

    Wybrane dla Ciebie