Pułapka i ratunek
Oto dwie pełne wersje programów. Zadaniem pierwszej jest sprawdzanie, czy prywatne dane logowania do kont nie trafiły w ręce przestępców. Druga aplikacja ruszy na pomoc, gdy przez pomyłkę skasujesz ważne pliki.
HACKCHECK 2019
Wiele osób używa tych samych haseł w różnych serwisach online, np. korzystając ze skrzynek e-mail. Niekontrolowany wyciek poufnych informacji może być katastrofalny w skutkach, zwłaszcza gdy skradzione hasło otwiera dostęp do konta w internetowym banku. Program HackCheck 2019 w określonych odstępach czasowych przeprowadza test kont poczty elektronicznej i ostrzega o wszelkich próbach ataków. Sprawdza, czy wprowadzone adresy nie zostały skradzione, a gdy znajdzie informację, że tak prawdopodobnie się stało, informuje, która usługa padła ofiarą hakera i zaleca natychmiastową zmianę hasła. Dzięki temu jesteś na bieżąco informowany i możesz zareagować na czas, chroniąc dane przed kradzieżą.
Interfejs programu składa się z następujących elementów: lista monitorowanych adresów e-mail (1), przyciski informujące o statusie bezpieczeństwa (2), radar – przedstawienie graficzne działania programu (3), przyciski pozwalające dodawać do listy nowe wpisy (4) oraz sprawdzać bezpieczeństwo haseł (5), ikona wywołująca planszę konfiguracji (6), panel z dodatkowymi informacjami (liczba zaatakowanych serwisów, skradzionych haseł i adres serwisu, który ostatnio padł ofiarą hakerów) (7).
UNDELETER 5.0
Każdemu może przytrafić przypadkowe usunięcie ważnych plików. Wtedy należy mieć pod ręką pomoc w postaci narzędzia Undeleter 5, przeznaczonego do odzyskiwania omyłkowo skasowanych danych. Przywracanie przebiega bardzo intuicyjnie.
Krok 1
Uruchom program, w sekcji Select a drive wskaż dysk, z którego chcesz odzyskiwać dane. Możesz też wpisać nazwę usuniętego pliku w polu powyżej. Wciśnij Next step. W sekcji Select a document type (1) wybierz jeden lub więcej typów plików, które mają być poszukiwane, np. Images (2), lub pozostaw domyślnie wybraną opcję All (3) i kliknij Next step (4). W kolejnym kroku wybierz tryb pracy. Do wyboru są dwie metody: Smart Scan (skanowanie domyślne) i Deep Scan (głębokie skanowanie). Wciśnij Next step.
Krok 2
Rozpocznie się proces skanowania. Program przeprowadzi analizę dysku i wyświetli rezultaty w postaci listy plików (5). Zbiory możliwe do przywrócenia oznaczone są kolorowymi słupkami (6) (kolor zielony oznacza, że dane będą odzyskane w całości). Zaznacz na liście elementy, które chcesz odtworzyć (7), i naciśnij Save as (8). Wyświetli się okno, w którym należy wskazać folder docelowy. Upewnij się, że zapisujesz pliki na dysku innym niż ten, z którego odzyskujesz dane. Po zakończeniu pojawi się podsumowanie Summary. Kliknij Finish.