Temat numeruSzybka diagnostyka

    Szybka diagnostyka

    Zaczynamy od diagnostyki podstawowych elementów systemu. Możesz skorzystać ze zbiorczego narzędzia PC TotalCare lub osobno uruchomić wybrane narzędzia.

    Szybka diagnostyka

    1. PC TotalCare przeprowadzi kompleksową diagnostykę najważniejszych obszarów systemowych i automatycznie usunie błędy z rejestru i dysków.

    2. PC Accelerator pozwala przyspieszyć system, uruchamiając zestaw narzędzi podnoszących jego wydajność.

    3. PC Repair za pośrednictwem prostego kreatora usuwa błędy powodujące zawieszanie się komputera.

    4. PC Cleanup usuwa pliki – śmieci i odzyskuje miejsce na dyskach.

    5. PC Security rozwiązuje problemy luk w systemach bezpieczeństwa oraz wykonuje poprawki mające na celu lepszą ochronę danych.

    6. Total Registry Revitalizer to narzędzie dodatkowe, które w trzech krokach przeprowadza kompleksową naprawę rejestru.

    PC TotalCare – kompleksowa naprawa systemu

    Narzędzie to wykonuje zadania przyspieszenia systemu, usuwania błędów, plików śmieci i naprawia luki w zabezpieczeniach.

    Krok 1

    Z menu Toolbox wybierz opcję All-in-one. W sekcji PowerTools kliknij przycisk Start PC TotalCare.

    Obraz

    Krok 2

    Program przeprowadzi diagnostykę systemu i w sekcji Recommended Actions wyświetli listę czynności, które należy wykonać. Są one domyślnie zaznaczone. Lista poniżej – Optional Actions, zawiera dodatkowe czynności, które można wykonać, ale nie są niezbędne (nie są one domyślnie zaznaczone). Lista czynności będzie się różnić, w każdym systemie znajdą się inne elementy do naprawy. Po zaznaczeniu czynności do wykonania kliknij przycisk Next.

    Obraz

    Krok 3

    Program wykona wszystkie zadane mu czynności i wyświetli planszę z podsumowaniem. Jeśli widoczny jest na niej odnośnik Restart now, oznacza to, że aby zmiany w systemie zadziałały, potrzebne jest ponowne uruchomienie komputera. Zamknij otwarte w tle okna innych aplikacji i kliknij odnośnik Restart now. Jeśli nie ma potrzeby restartowania komputera, kliknij przycisk Exit. Powrócisz do głównego okna programu.

    Obraz

    Total Registry Revitalizer – pełna optymalizacja rejestru

    Dodatkowo w ramach zestawu znajdziesz jeszcze jedno, specjalistyczne narzędzie do poprawiania rejestru – Total Registry Revitalizer. W trzech krokach wykonuje proces pełnej rewitalizacji rejestru.

    Krok 1

    Z menu Toolbox wybierz opcję All-in-one Tools. W sekcji Specjalized Tools kliknij przycisk Start przy narzędziu Total Registry Revitalizer.

    Obraz

    Krok 2

    Wyświetli się plansza informująca, jakie czynności zostaną wykonane w celu naprawy rejestru. W pierwszym etapie zostanie wykonana kopia bezpieczeństwa rejestru Back Up Registry, następnie będą naprawione błędy Repair Registry i na koniec przeprowadzona defragmentacja i kompaktowanie rejestru: Defragment and Compact Registry. Kliknij przycisk Next.

    Obraz

    Krok 3

    Kolejny ekran pozwoli wybrać tryb pracy programu. Tryb Automatic wykona opisane wcześniej trzy kroki samoczynnie, tryb Custom będzie wyświetlał kolejno przeprowadzane czynności i da ci nad nimi kontrolę. W naszym przykładzie korzystamy z trybu Custom. Kliknij przycisk Next.

    Obraz

    Krok 4

    Ponownie wyświetli się plansza informująca, że program przechodzi do kroku pierwszego – tworzenia backupu rejestru. Kliknij przycisk Next. W kolejnym oknie w pole Backup name możesz wpisać własną nazwę dla tworzonej kopii zapasowej lub pozostawić domyślną. Kliknij Next. Kopia rejestru zostanie utworzona. Gdy wyświetli się informacja Backup complete, kliknij Next.

    Obraz

    Krok 5

    Przechodzisz do drugiego kroku – naprawy rejestru. Kliknij Next. W kolejnym oknie wyświetli się lista wszystkich rodzajów błędów, jakie będą naprawione. Pozostaw wszystkie zaznaczone i kliknij Next. Proces zostanie uruchomiony. Po jego zakończeniu wyświetli się informacja Repair complete. Kliknij przycisk Next.

    Obraz

    Krok 6

    Czas na trzeci, ostatni, etap – defragmentację i kompaktowanie rejestru. Kliknij Next. Na następnej planszy masz zaznaczone dwie opcje – pierwsza powoduje, że czynności defragmentacji i kompaktowania zostaną przeprowadzone po ponownym uruchomieniu. Druga opcja utworzy drugą kopię rejestru – tym razem już po zmianach. Pozostaw obie opcje zaznaczone i kliknij Next.

    Krok 7

    Wyświetli się po raz kolejny okno z opisanymi trzema krokami optymalizacji rejestru. Przy trzecim widoczny jest odnośnik Restart now, który ponownie uruchomi system i pozwoli zakończyć proces. Zamknij okna innych uruchomionych aplikacji i kliknij odnośnik Restart now.

    Krok 8

    Wyświetli się okno informujące, że po ponownym uruchomieniu komputera program przeprowadzi defragmentację i kompaktowanie rejestru, a następnie jeszcze raz wykona restart, po czym Windows uruchomi się w normalnym trybie. Zamknij okno przyciskiem Close i w kolejnym oknie potwierdź, klikając Yes.

    Wybrane dla Ciebie