AktualnościTest Corel VideoStudio Pro X5 - Kowalski jak Spielberg

    Test Corel VideoStudio Pro X5 - Kowalski jak Spielberg

    Rozwój technologii spowodował, że dziś praktycznie każdy posiadacz smartfonu i aparatu cyfrowego może spróbować swoich sił w roli filmowca. Corel przygotował oprogramowanie o sporych możliwościach i proste w obsłudze.

    Test Corel VideoStudio Pro X5 - Kowalski jak Spielberg

    Zaletą Video-Studio Pro X5 jest spora baza wideowarsztatów ułatwiających rozpoczęcie pracy użytkownikom, którzy nie mieli jeszcze okazji montować plików wideo na swoim komputerze. Co ważne, wideo- warsztaty opatrzono polskimi napisami dialogowymi. Sam proces montażu jest ułatwiony nie tylko za sprawą licznych efektów i gotowych modułów, ale również dzięki możliwości dodawania generowanej automatycznie ścieżki dźwiękowej. Jedyne, do czego można mieć zastrzeżenia, to niezbyt rozbudowana biblioteka przejść.

    Przechwytywanie ekranu

    Zupełnie nową funkcją w VideoStudio Pro X5 jest możliwość przechwytywania ekranu – zarówno obrazów statycznych, jak i wideo. Producent zachwala nowe rozwiązanie jako przydatne w samodzielnym tworzeniu różnych samouczków i wideoporad. Przechwycony obraz możemy od razu umieścić na ścieżce edycyjnej.

    Wydajność i funkcje eksportu

    Nowa wersja to pełne wsparcie dla wszystkich współczesnych technologii pozwalających na szybsze wykonywanie obliczeń towarzyszących przetwarzaniu strumieni wideo. Nowy

    Obraz

    VideoStudio Pro potrafi korzystać nie tylko z wielordzeniowych procesorów, ale również z mocy obliczeniowej układów graficznych. Gotowy projekt można nagrać na płytach DVD czy blu-ray, zapisać w pliku wideo w różnych formatach (m.in. WMV, MP4, 3GP, FLC/FLI, WebM czy AVI), wysłać od razu do popularnych serwisów online (YouTube, Vimeo, Facebook czy Flickr), a także przygotować tak, by zmontowany materiał był gotowy do umieszczenia na stronie zgodnej z HTML5. Wyjściowy materiał przeznaczony na stronę HTML5 może być zakodowany do MPEG4 i WebM. Warto dodać, że nowe oprogramowanie VideoStudio umożliwia również obróbkę i eksport filmów 3D.

    Plusy
    • Obsługa wielordzeniowych CPU i GPU
    • Zestaw samouczków
    • Niskie zużycie zasobów
    Minusy
    • Niezbyt rozbudowana biblioteka przejść wideo

    Wybrane dla Ciebie