HardwareTest myszy Razer Orochi

    Test myszy Razer Orochi

    Myszy gamingowe są z reguły duże, co nie każdemu się musi podobać. Razer Orochi przypomina je pod względem możliwości, tyle że jest znacznie mniejsza. Oczywiście nadaje się nie tylko do grania, ale również do codziennej pracy.

    Test myszy Razer Orochi

    Budowa myszy

    Myszka Orochi ma symetryczny kształt i jest przeznaczona zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych. Oprócz trzech standardowych przycisków ma cztery dodatkowe klawisze, także rozmieszczone symetrycznie, a funkcje wszystkich przycisków można niemal dowolnie zaprogramować w aplikacji Razer Synapse.

    Mysz komunikuje się z komputerem przez USB (niestety kabelek robi wrażenie bardzo delikatnego), a częstotliwość próbkowania można ustawić nawet na 1000 Hz. Po odłączeniu kabla można sparować mysz przez Bluetooth, choć pojawia się niemała przeszkoda: komputer musi być zgodny z Bluetooth Smart Ready, więc mysz będzie działać tylko z niektórymi pecetami (ewentualnie można dokupić odpowiedni odbiornik za 50 zł). Maksymalna częstotliwość próbkowania przez Bluetooth wynosi 125 Hz.

    Ciekawym elementem jest rolka z podświetleniem (dostępna jest pełna paleta barw), która może pulsować w określonym rytmie albo zapalać się po naciśnięciu przycisku. Atrakcja ta zapewne sporo kosztuje, a nie ma większego znaczenia.

    Użytkowanie

    Obraz

    Orochi jest niezwykle precyzyjną myszą, ma sensor o rozdzielczości aż 8200 dpi, którą można zmieniać w locie za pomocą przycisków lub oprogramowania Synapse. Mysz działa świetnie na wszystkich podłożach z wyjątkiem gładkiego szkła, nie gubi się i nie wykazuje akceleracji wstecznej, a dzięki dużym ślizgaczom porusza się bardzo płynnie. Kształt sprawia, że mysz trzyma się wygodnie, a gumowe wykończenia na bokach ułatwiają pewny chwyt.

    Użytkowanie w dużej mierze usprawnia aplikacja Synapse, która daje sporo możliwości konfiguracji myszy. Przede wszystkim można zmienić funkcje przycisków, ale także dopasować czułość myszy (osobno w pionie i poziomie), akcelerację, częstotliwość próbkowania, sposób podświetlenia rolki oraz inne drobne ustawienia. Można także rejestrować makra, a wszystkie ustawienia zapisywać w profilach. Minusem jest czarny, niezbyt czytelny interfejs aplikacji.

    Wybrane dla Ciebie