AktualnościThunderbird coraz bliżej wydania 3.0

Thunderbird coraz bliżej wydania 3.0

Na serwerach Mozilli pojawiło się kolejne testowe wydanie klienta poczty Thunderbird. Tym razem jest to pierwsza wersja beta, w której znajdziemy już sporo nowości, jakie w przyszłości znajdą się w pełnym wydaniu 3.0.

Thunderbird coraz bliżej wydania 3.0

Już po instalacji i pierwszym uruchomieniu nowego klienta poczty sygnowanego logo Mozilli można zauważyć wizualne zmiany w interfejsie. Po pierwsze Thunderbird został wyposażony w zakładki – teraz nie trzeba otwierać każdego e-maila w oddzielnym oknie. Zmianie uległ także sposób wyświetlania nagłówka wiadomości, a także informacji o przyjściu nowej poczty.

Po zagłębieniu się w konfigurację widać, że w nowym Thunderbirdzie usprawniono także nie tylko interfejs, ale także funkcje. Zmiany nie ominęły np. obsługi protokołu IMAP czy książki adresów, a także importu e-maili z innych klientów pocztowych. Do tego dodano także nowy, znany z Firefoksa Menedżer dodatków. Co ciekawe, Thunderbird potrafi integrować się z systemami operacyjnymi, i tak w Viście łączy się z Windows Vista Search, a w Mac OS X z systemową książką adresową.

Obraz

Źródło: Mozilla

Wybrane dla Ciebie