Temat numeruPodwójna moc

    Podwójna moc

    Aplikacje służące do naprawy i optymalizacji systemu mają, tak jak antywirusy, różną skuteczność. Nie ma narzędzia doskonałego, które usunęłoby wszystkie problemy, dlatego proponujemy użycie dwóch pełnych wersji, które się nawzajem uzupełniają.

    Podwójna moc

    Użytkownicy systemu Windows stale borykają się z postępującą utratą wydajności komputera, dlatego temat sprzątania i przyspieszania OS-u systematycznie powraca na nasze łamy. Okres użytkowania półrocznej wersji programu WinOptimizer 11 umieszczonego na płycie dołączonej do wrześniowego wydania PC Formatu właśnie się kończy (licencja wygasa w lutym br.). Aby nie narażać naszych komputerów na niekontrolowany spadek wydajności i nadmierne zaśmiecenie dysków, udostępniamy w tym miesiącu na naszej płycie aż dwa programy specjalizujące się w sprzątaniu i naprawianiu systemowych błędów. Pierwszym jest najnowsza wersja opublikowanego u nas rok temu programu BoostSpeed firmy Auslogics, który cieszył się dużą popularnością pośród czytelników. Drugim programem, którego nie trzeba nikomu przedstawiać, jest WinOptimizer 2015 firmy Ashampoo. To sprawdzone narzędzie już od lat pomaga dbać o formę pecetów naszych użytkowników. Na redakcyjnym komputerze testowym zainstalowaliśmy obie aplikacje i uruchamialiśmy je jedna po drugiej. Okazało się, że zawsze po usunięciu „wszystkich błędów” przez pierwszy program drugi był w stanie znaleźć kolejne nieprawidłowości. Każdy z nich używa innego mechanizmu wykrywającego błędy. Dzięki temu skuteczność takiego tandemu jest o wiele większa, niż ma to miejsce w przypadku korzystania tylko z jednego programu, a podwójny zestaw funkcji dodatkowych (część z nich prezentujemy w ramce powyżej) dodatkowo poprawia jego możliwości. Wniosek z tego jest taki, że aby wyeliminować maksymalną liczbę błędów, usunąć jak najwięcej zbędnych plików i najskuteczniej zoptymalizować system, warto jest skorzystać z obu naszych narzędzi, nie narażając się przy tym – jak to bywa w przypadku dwóch antywirusów – na nieprzewidziane konflikty.

    ETAP 1 – BOOSTSPEED

    W pierwszej fazie czyszczenia systemu wykorzystaj program Auslogics BoostSpeed, który zajmie się przywracaniem „fabrycznej” wydajności Windowsa. Aplikacja usunie błędy, „odchudzi” rejestr i skasuje z dysków zbędne pliki-śmieci.

    Instalacja i konfiguracja programu

    Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji, jeszcze zanim przystąpisz do czyszczenia komputera, należy skonfigurować program.

    Krok 1

    Po uruchomieniu instalatora kliknij przycisk CLICK TO INSTALL AND DIAGNOSTIC PC. W kolejnym oknie wyświetli się samouczek wideo – jeśli chcesz go pominąć, kliknij X. Jeśli w tle uruchomiona jest przeglądarka stron WWW, program zaleci jej zamknięcie – kliknij przycisk Close All.

    Obraz

    Krok 2

    W oknie głównym programu BoostSpeed kliknij odnośnik settings znajdujący się na górnej belce. Na planszy w zakładce General widoczna jest zaznaczona opcja Start automatically at Windows logon. Jeśli nie chcesz uruchamiać programu przy każdym starcie systemu operacyjnego, odznacz ją.

    Obraz

    Krok 3

    W tym samym oknie poniżej widoczna jest jeszcze jedna opcja: Enable advanced scan categories. Zaznaczając ją, uaktywnisz tryb zaawansowanego skanowania. Tryb ten dokładniej analizuje komputer, pozwala wykryć większą liczbę błędów, ale okupione jest to o wiele dłuższym procesem skanowania systemu. Ostatnia z opcji naprawia systemowe błędy krytyczne i jest ona przeznaczona dla doświadczonych użytkowników.

    Obraz

    Krok 4

    Jeśli nie chcesz, aby program podczas skanowania analizował całą zawartość dysku, możesz wykluczyć wybrane foldery, dodając je do listy DISK PATHS INGORE LIST, która znajduje się w zakładce Ignore Lists. Foldery dodasz do listy za pomocą przycisku Add Folder.

    Obraz

    Krok 5

    W zakładce Scheduler możesz uaktywnić automat, dzięki któremu proces analizy i oczyszczania systemu będzie przeprowadzany samoczynnie w określonych odstępach czasu. Konfigurację programu zakończysz klikając przycisk OK.

    Obraz

    BoostSpeed – obsługa interfejsu i czyszczenie systemu

    Z obsługą programu BoostSpeed poradzi sobie każdy, nawet osoba nieznająca języka angielskiego. Aplikacja zawdzięcza to wyjątkowo czytelnemu interfejsowi z logicznie rozmieszczonymi elementami.

    Krok 1

    Zawartość okna BoostSpeed została podzielona na sekcje. Do każdej z sekcji uzyskasz dostęp wybierając ikony z dolnego, niebieskiego paska narzędziowego. Domyślnie po uruchomieniu wyświetla się zawartość sekcji Home informującej o ogólnym stanie „zdrowia” komputera.

    Obraz

    Krok 2

    Przedstawione są tu ogólne wyniki automatycznego skanowania, jakie zostało przeprowadzone automatycznie zaraz po uruchomieniu aplikacji. Na czerwono zaznaczone są te obszary systemu, które wymagają twojej szczególnej uwagi:
    Disk Space – ilość miejsca na dysku zajęta przez pliki-śmieci,
    System Stability – problemy powodujące brak stabilności i zawieszanie się systemu oraz
    Computer Speed – błędy mające wpływ na wydajność komputera.

    Krok 3

    Aby zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi wykrytych przez program błędów, musisz kliknąć odpowiedni odnośnik, np. View junk files.

    Krok 4

    W oknie wyświetlą się informacje o odnalezionych nieprawidłowościach (w tym przypadku zbędnych plikach na dysku) podzielonych na kategorie. Wszystkie one są domyślnie zaznaczone jako przeznaczone do usunięcia.

    Obraz

    Krok 5

    Jeśli chcesz dokładniej dowiedzieć się, jakie pliki zostały zakwalifikowane do skasowania, kliknij czerwony element informujący o ilości megabajtów, jakie mogą być zwolnione w danej kategorii.

    Krok 6

    Zostanie wyświetlona informacja, jakiego typu pliki zostały zakwalifikowane do usunięcia. Jeśli to za mało i chcesz poznać szczegółową listę plików, kliknij jeden z odnośników view all. Wyświetli on planszę z listą plików do skasowania. Jeśli nie chcesz usuwać któregoś z nich, odznacz go. Planszę zamknij ikoną X.

    Obraz

    Krok 7

    W ten sam sposób możesz przeprowadzić kontrolę elementów zakwalifikowanych do usunięcia bądź naprawy przypisanych do pozostałych dwóch obszarów działania systemu – System Stability i Computer Speed.

    Krok 8

    Kolejna z ikon Privacy na niebieskim pasku daje dostęp do opcji związanych z kontrolą poziomu prywatności i bezpieczeństwa. Aby uruchomić kontrolę zabezpieczeń, kliknij zielony przycisk SCAN FOR PRIVACY THREATS.

    Obraz

    Krok 9

    Klikając następną ikonę Action Center, wyświetlisz listę dodatkowych narzędzi rekomendowanych przez producenta programu, których zainstalowanie powinno pomóc jeszcze lepiej chronić komputer, utrzymywać go w dobrej formie oraz zwiększyć wygodę jego użytkowania.

    Obraz

    Krok 10

    Jeśli zechcesz doinstalować wybrane narzędzie, kliknij zielony przycisk przy jego nazwie See details i z menu wybierz opcję Install Now. Aplikacja zostanie pobrana z internetu i zainstalowana. Aby usunąć narzędzie z listy rekomendacji, w tym samym menu skorzystaj z opcji Disable Notification.

    Obraz

    Krok 11

    Przedostatnia ikona na niebieskim pasku Live Speedup daje wgląd w listę modułów poprawiających „na żywo” kondycję twojego peceta. Wszystkie moduły są domyślnie aktywne ON. Każdy z nich można wyłączyć, przestawiając przełącznik na pozycję OFF.

    Obraz

    Krok 12

    Ostatnia ikona All Tools umożliwia dostęp do wszystkich dodatkowych narzędzi zgromadzonych w programie BoostSpeed. Narzędzia podzielone są na kategorie, a ich obsługę opisujemy w dalszej części artykułu.

    Obraz

    Krok 13

    Czas na wykonanie czyszczenia komputera. Program po zainstalowaniu automatycznie przeprowadza szybkie skanowanie systemu, po którym wyświetla listę zdiagnozowanych problemów. W oknie głównym kliknij ikonę Home. Aby uruchomić automatyczny proces naprawy wszystkich odnalezionych błędów, kliknij przycisk REPAIR ALL.

    Obraz

    Krok 14

    Program przeprowadzi wszystkie czynności konserwacyjne. Po zakończeniu wyświetli się plansza z wynikami przeprowadzonego oczyszczania. Zamknij ją przyciskiem OK. Obszary systemu, którymi zajął się program, zostały oznaczone na zielono. Towarzyszy im informacja, że komputer jest teraz w dobrej formie PC in good health.

    Obraz

    Dodatkowe narzędzia w zestawie BoostSpeed

    W zestawie dostępnych jest kilkanaście specjalistycznych narzędzi dodatkowych, które zajmą się poprawą kondycji poszczególnych obszarów systemu. Wszystkie narzędzia znajdziesz, klikając ikonę All Tools. Poniżej opisujemy wybrane z nich.

    Krok 1

    Aby przyspieszyć pracę dysku, warto jest przeprowadzić jego defragmentację. W tym celu po kliknięciu ikony All Tools, w grupie narzędzi SPEED IMPROVEMENT odszukaj i zaznacz narzędzie Disk Defrag, a następnie kliknij zielony przycisk Launch.

    Obraz

    Krok 2

    Wyświetli się okno narzędzia Auslogisc Disk Defrag, po czym automatycznie zostanie przeprowadzona analiza dysków. Po jej zakończeniu program będzie gotowy do defragmentacji. Domyślnie zaznaczone są wszystkie dyski komputera, którego tego potrzebują. Jeśli nie chcesz defragmentować jednego z dysków, odznacz go na liście.

    Obraz

    Krok 3

    Rozwiń listę przy przycisku Defrag. Dostępne tu opcje pozwalają kolejno: uruchomić ponowną analizę wybranego dysku, uruchomić proces defragmentacji, uruchomić defragmentację i jednocześnie optymalizację (proces zajmuje więcej czasu, ale przynosi lepsze efekty) oraz uruchomić szybką defragmentację.

    Obraz

    Krok 4

    Jeśli chcesz, aby defragmentacja była wykonywana automatycznie w określonych odstępach czasu, kliknij ikonę zegar w lewym dolnym rogu okna i na wywołanej planszy zaznacz pole Defragment automatically. Następnie za pomocą rozwijanych list, określ parametry automatycznego uruchamiania procesu defragmentacji dysków. Poniżej zaznacz, które dyski mają być optymalizowane. Aby powrócić do poprzedniego widoku, kliknij ikonę z symbolem kratki kwadracików. Po zakończeniu defragmentacji zamknij okno klikając X.

    Obraz

    Krok 1

    Gdy Windows uruchamia się zbyt długo, należy sprawdzić autostart, gdyż może on uruchamiać wraz ze startem systemu zupełnie niepotrzebne aplikacje. W grupie narzędzi SYSTEM IMPROVEMENT odszukaj i zaznacz narzędzie Startup Manager, a następnie kliknij zielony przycisk LAUNCH.

    Obraz

    Krok 2

    W oknie Auslogics Startup Manager wyświetli się lista elementów uruchamianych automatycznie wraz z systemem. Jeśli uznasz, że wybrane aplikacje nie muszą stale działać w tle, odznacz je na liście. Pozycje uznane za całkowicie zbyteczne można usunąć, zaznaczając je i klikając przycisk Delete. Po zakończeniu zamknij okno przyciskiem X.

    Obraz

    Krok 1

    Duplikaty zdjęć, filmów czy utworów audio, które są pobierane w dużych ilościach na dysk, niepotrzebnie zaśmiecają komputer. Aby odnaleźć je na dysku, a następnie usunąć, w grupie narzędzi DISK MANAGEMENT odszukaj i zaznacz narzędzie Duplicate File Finder. Następnie uruchom je, klikając zielony przycisk LAUNCH.

    Obraz

    Krok 2

    W oknie Auslogics Duplicate File Finder kliknij przycisk Search. Po chwili wyświetli się okno wypełnione listą wszystkich odnalezionych duplikatów podzielonych na grupy. Rozwiń menu obok przycisku Select i wybierz opcję Select All Duplicates in Each Group. Duplikaty w każdej z grup zostaną zaznaczone do usunięcia.

    Obraz

    Krok 3

    Rozwiń menu widoczne obok przycisku Delete Selected Files, wybierz opcję To Recycle Bin i potwierdź chęć usunięcia plików, klikając OK. Duplikaty zostaną przeniesione do kosza, z którego w razie potrzeby będziesz mógł je przywrócić. Zamknij okno przyciskiem X.

    Obraz

    Krok 1

    Jeśli masz na dysku niepotrzebny plik, którego nie możesz usunąć w normalny sposób, skorzystaj z tego narzędzia. W grupie narzędzi DISK MANAGEMENT odszukaj i zaznacz narzędzie Locked Files Manager, a następnie kliknij zielony przycisk LAUNCH.

    Obraz

    Krok 2

    Wyświetli się okno z listą zablokowanych plików. Wskaż na liście plik, który np. chcesz skasować, a poniżej wyświetli się lista uruchomionych procesów blokujących dostęp tego pliku.

    Obraz

    Krok 3

    Po zaznaczeniu pliku na liście kliknij przycisk Unlock File. Wyświetli się okno informujące o uruchomionych procesach, które należy zakończyć, aby odblokować dostęp do pliku. Kliknij OK. Procesy zostaną zakończone, a plik zostanie odblokowany. Możesz zamknąć okno narzędzia przyciskiem X.

    Obraz

    Krok 1

    Podczas korzystania z internetu i aplikacji do przeglądarki stron WWW często dodawane są różne wtyczki, dodatki i paski narzędziowe. Część z nich nie jest potrzebna i można je wyłączyć. Aby to zrobić, w grupie narzędzi PRIVACY PROTECTION odszukaj i zaznacz narzędzie Browser Care, a następnie kliknij LAUNCH.

    Obraz

    Krok 2

    Wyświetli się okno AUSLOGICS BROWSER CARE. W zależności od tego, ile przeglądarek internetowych masz zainstalowanych, tyle zakładek zobaczysz w górnej jego części. Korzystając z pól pasków adresu oraz ikon możesz zmienić domyślną stronę startową oraz domyślną wyszukiwarkę.

    Obraz

    Krok 3

    Poniżej znajduje się lista, na której wyświetlone są wszystkie zainstalowane dodatki i paski narzędziowe. Te aktywne oznaczone są tak – ON. Jeśli zechcesz wyłączyć któryś z dodatków, zaznacz go na liście i kliknij przycisk Disable selected. Następnie zamknij okno przyciskiem X.

    Obraz

    ETAP 2 – WinOptimizer

    Drugą aplikacją, z której skorzystamy w celu gruntowego oczyszczenia systemu i wyeliminowania pozostałych błędów, będzie WinOptimizer 2015 firmy Ashampoo. Przeprowadzi on ponowną kontrolę i czyszczenie obszarów, którymi zajmował się program BoostSpeed, i posprząta resztę „śmieci”.

    WinOptimizer 2015 – obsługa interfejsu użytkownika

    Interfejs programu WinOptimizer nie sprawi problemu zarówno osobom, które po raz pierwszy instalują ten program, jak i dotychczasowym użytkownikom poprzednich wersji, publikowanych już na naszych płytach.

    Krok 1

    Po uruchomieniu programu w pierwszej kolejności wyświetli się okno, w którym należy ustalić kilka parametrów, na podstawie których WinOptimizer będzie wykonywał optymalizację systemu. Gdy zaznaczysz odpowiedzi na zadane w oknie pytania, kliknij OK.

    Obraz

    Krok 2

    Okno główne aplikacji wyświetlone zostaje w trybie Przegląd. W sekcjach Dyski twarde i System dostępne są skrócone informacje dot. konfiguracji twojego komputera. Aby uzyskać dostęp do pełnych danych, kliknij jedną z widocznych tam ikon (z symbolem literki i w kółeczku).

    Obraz

    Krok 3

    Uruchomienie szybkiej analizy zasobów w poszukiwaniu błędów umożliwia przycisk Uruchom. Po jej zakończeniu wyświetlane są informacje o ilości odnalezionych nieprawidłowości. Przycisk Napraw teraz służy do usuwania odnalezionych błędów.

    Obraz

    Krok 4

    W górnej części okna widoczne jest Menu główne. Gdy je rozwiniesz, uzyskasz dostęp do skrótów uruchamiających narzędzia dodatkowe dostępne w programie WinOptimizer. Są one podzielone na grupy.

    Krok 5

    Jednoczesny dostęp do posortowanych w kategorie narzędzi możesz uzyskać zmieniając tryb wyświetlania z Przegląd na Moduły. Są tu zebrane wszystkie dostępne w programie narzędzia wraz z opisami ich działania, widocznymi w dolnej części okna po najechaniu kursorem myszki na wybraną ikonę. Opisy przydadzą się mniej zaawansowanym użytkownikom.

    Obraz

    Krok 6

    Kolejny z trybów wyświetlania, Ulubione, umożliwia szybki dostęp do najczęściej używanych modułów programu. Jeśli zechcesz cofnąć ustawienia komputera do stanu sprzed jednej z dokonanych w programie zmian, w zakładce Kopie uzyskasz dostęp do kopii bezpieczeństwa, które tworzone są automatycznie przed wprowadzeniem jakiejkolwiek zmiany w systemie.

    Obraz

    Krok 7

    Ostatnia z zakładek, Statystyka, służy do wyświetlania danych, jakie gromadzone są przez programu WinOptimizer. Uzyskasz tu dostęp do szczegółowych informacji na temat wszystkich wykonanych operacji. Statystyki można wyzerować – służy do tego znajdujący się u dołu okna przycisk Resetuj.

    Obraz

    Automatyczna optymalizacja systemu

    Zacznij od skorzystania z automatycznego trybu skanowania i naprawy. Usunie on większość błędów i śmieci, nie zaprzątając przesadnie uwagi użytkownika.

    Krok 1

    Wyświetl okno programu w trybie Przegląd, następnie kliknij przycisk Uruchom. Zasoby komputera zostaną skontrolowane. Odnalezione błędy zostaną podzielone na grupy. Klikając każdą z grup możesz zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi odnalezionych tam problemów.

    Obraz

    Krok 2

    Aby naprawić błędy i usunąć zbędne elementy powiązane z wybraną grupą, kliknij przycisk Napraw teraz. Po kilku minutach wyświetli się informacja o zakończeniu procesu optymalizacji: Wszystkie problemy zostały naprawione.

    Obraz

    Krok 3

    Jeśli okaże się, że zmiany dokonane przez program powodują nieprawidłowości w działaniu systemu lub którejś z aplikacji, kliknij zakładkę Kopie.

    Krok 4

    Wyświetlona zostanie lista, na której widoczny będzie wpis dotyczący utworzonej przed skanowaniem kopii bezpieczeństwa ustawień systemu. Zaznacz pozycję na liście i kliknij odnośnik Przywróć. Ustawienia zostaną przywrócone do stanu sprzed skanowania.

    Obraz

    Konserwacja rejestru

    Narzędzia zebrane w sekcji Windows w zakładce Moduły pozwalają zarówno poprawić wydajność systemu, jak i zmienić jego ustawienia. Dzięki nim możesz m.in. wyczyścić rejestr.

    Krok 1

    Aby przeprowadzić diagnostykę rejestru, wybierz zakładkę Moduły, a następnie zakładkę Funkcje. W sekcji Windows wybierz Wyczyść rejestr.

    Obraz

    Krok 2

    Program przeprowadzi analizę zawartości rejestru i wyświetli listę odnalezionych w nim błędów. Możesz zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi odnalezionych problemów klikając odnośniki przy ikonach z lupką, np. 21 Obiekty. Aby usunąć nieprawidłowe dane, kliknij przycisk Skasuj teraz.

    Obraz

    Przydatne funkcje dodatkowe

    Wśród narzędzi zgromadzonych w programie WinOptimizer znajdziesz takie, które zapewniają bezpieczeństwo poufnym danym. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

    Krok 1

    Aby zabezpieczyć poufne dane na dysku, wybierz zakładkę Moduły, a następnie zakładkę Funkcje. W części Bezpieczeństwo wybierz narzędzie Zakoduj pliki.

    Obraz

    Krok 2

    W sekcji Plik wskaż plik, których chcesz zaszyfrować. W części Hasło i opcje wpisz dwukrotnie hasło, które będzie zabezpieczać plik przed nieautoryzowanym dostępem.

    Obraz

    Krok 3

    Poniżej dostępne są jeszcze dwie funkcje dodatkowe (zaznaczone na powyższym obrazku). Aby wygenerować plik EXE, plik źródłowy nie może być większy niż 128 MB. Gdy wszystko jest gotowe, kliknij przycisk Uruchom. Zakodowany plik będzie miał rozszerzenie .crypted.

    Krok 4

    Aby odszyfrować wcześniej zabezpieczony plik, z paska wybierz funkcję Odkoduj, następnie w sekcji Plik wskaż zaszyfrowany plik z rozszerzeniem .crypted. Poniżej podaj hasło dostępu do zaszyfrowanego pliku i, gdy wszystko będzie gotowe, kliknij przycisk Uruchom.

    Obraz

    Krok 1

    Aby poprawić poziom bezpieczeństwa i usunąć z dysku ślady twojej działalności w sieci, wybierz zakładkę Moduły, a następnie zakładkę Funkcje. Z sekcji Internet wybierz narzędzie Skasuj ślady internetowe.

    Obraz

    Krok 2

    W głównej sekcji wyświetlona zostanie informacja o odnalezionych plikach używanych przez przeglądarki stron WWW, które mogą zawierać poufne informacje.

    Obraz

    Krok 3

    Wybierając jeden z elementów widocznych w lewej kolumnie, np. Internet Explorer możesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami nt. znalezionych plików oraz wybrać te, które chcesz usunąć. Domyślnie jako przeznaczone do usunięcia zaznaczone są wszystkie pliki. Wybrane pliki usuniesz klikając Skasuj.

    Obraz

    Krok 1

    Aby podzielić duży plik na części, wybierz zakładkę Moduły, a następnie zakładkę Funkcje. Wybierz umieszczone w części Bezpieczeństwo narzędzie Podziel pliki.

    Obraz

    Krok 2

    W sekcji wskaż plik, których chcesz podzielić i opcjonalnie wskaż katalog docelowy, w którym zapisany będzie podzielony plik.

    Obraz

    Krok 3

    W sekcji Rozmiar określ, jaki ma być maksymalny rozmiar fragmentów podzielonego pliku. Gdy dokonasz wyboru, kliknij przycisk Uruchom.

    Krok 4

    Aby scalić wcześniej podzielony plik, wybierz z paska funkcję Połącz, następnie w sekcji Plik wskaż dowolny z fragmentów podzielonego pliku oraz katalog docelowy, w którym będzie zapisany scalony plik. Gdy wszystko będzie gotowe, kliknij przycisk Uruchom.

    Obraz

    Krok 1

    Aby pozbyć się bezpowrotnie plików z dysku, wybierz zakładkę Moduły, a następnie zakładkę Funkcje. W części Bezpieczeństwo wskaż narzędzie Skasuj pliki nieodwracalnie.

    Obraz

    Krok 2

    Za pomocą przycisków znajdujących się na górnym pasku dodaj elementy do całkowitego usunięcia: Katalog, Pliki, zawartość Kosza lub Dostępną wolną przestrzeń na dysku twardym.

    Obraz

    Krok 3

    Dodane elementy pojawią się na liście poniżej. Po dodaniu elementów naciśnij przycisk Zniszcz i potwierdź chęć nieodwracalnego usunięcia danych – kliknij Tak.

    Obraz

    Przyspieszanie jednym kliknięciem

    Dla użytkowników którzy nie mają czasu zgłębiać tajników działania programu przygotowana jest funkcja 1-Click-Optimizer. Uruchamia się ja ikoną 1-Click-Optimizer (WO2015) bezpośrednio z pulpitu Windows po czym natychmiast wykonywane jest skanowanie systemu za pomocą trzech modułów, które kontrolują zawartość obszarów, w których najczęściej gromadzą się komputerowe śmieci. Funkcja ta nie wymaga uruchamiania okna głównego programu WinOptimizer 2015.

    oprogramowaniewindowssystemy operacyjne

    Wybrane dla Ciebie