Poleć ciekawą stronę
Z ogromnych zasobów internetu wybieramy dla Was to, co najciekawsze. Witryny, które szczególnie przypadły do gustu redakcji, oznaczyliśmy kolorem czerwonym. Odwiedzane przez ekspertów niebieskim. Zielony kolor przeznaczyliśmy dla stron, które polecili i opisali czytelnicy PC Formatu.
Serwis dla graczy
Gaminator.pl
Strona czytelnika
Poleca Łukasz Mielnik z Mętów
Codziennie najnowsze informacje ze świata gier, zarówno tych na pecety, jak i konsole. Daty premier, zapowiedzi oraz recenzje wielu tytułów. Obok przeglądania zawartości portalu każdy zarejestrowany czytelnik serwisu może zadać pytanie dotyczące dowolnej gry czy platformy, na której się bawi, i uzyskać odpowiedź. Dodatkowym atutem serwisu Gaminator.pl są wideorecenzje, które są przygotowywane przez samych graczy odwiedzających witrynę.
Społecznościowa czytelnia
Eioba.pl
Strona czytelnika
Poleca Mariusz Żurawek z Łobza
Eioba.pl to okazała czytelnia artykułów tworzonych przez samych użytkowników serwisu. Obecnie na łamach witryny publikuje ponad 400 aktywnych autorów. Wszystkie publikacje są oceniane przez społeczność portalu, a najlepsze artykuły trafiają na stronę główną serwisu. Dodatkową siłę Eioba.pl stanowią rekomendacje podobnych artykułów, dzięki czemu użytkownik może zapoznać się z wieloma publikacjami o ulubionej tematyce. Dla użytkowników mobilnych stworzono wersję na telefony komórkowe. Jest dostępna pod adresem m.eioba.pl.
Pomoc w pracy domowej
Zadane.pl
Strona czytelnika
Poleca Tomasz Ściborek z Łodzi
Portal społecznościowy przydatny, zwłaszcza w trakcie roku szkolnego. Użytkownicy na łamach witryny mogą przedstawiać napotkane problemy w zadanych pracach domowych, równocześnie prosząc internautów o pomoc w ich rozwiązaniu. W obrębie strony obowiązują punkty, które pełnią rolę waluty. Punkty otrzymuje się za rozwiązanie zadania i możemy je przeznaczyć na zadawanie własnych pytań. Jak zapewnia autor witryny, internauci odpowiadają szybko i poprawnie. Zadane.pl to doskonała baza edukacyjna. Możemy z niej czerpać wiedzę, przeglądając i analizując gotowe już rozwiązania (łącznie jest ich już prawie 800 tys.).
Dla fanów e-sportu
Headshot.pl
Strona czytelnika
Poleca Szymon Pociask z Rzeszowa
Obowiązkowe miejsce dla internautów zainteresowanych e-sportem w Polsce i na świecie. Headshot.pl jest doskonałym źródłem informacji o rozgrywkach multimedialnych w najpopularniejsze tytuły RTS i FPS. Warto wymienić chociażby takie pozycje, jak Americans Army, Counter Strike, Pro Evolution Soccer, Warcraft 3 czy StarCraft. Autorzy serwisu przygotowali dla swoich czytelników wiele relacji z samych rozgrywek (audio- -wideo) i wywiadów z najlepszymi graczami. Fire in the hole! :)
Zaplanuj swoje wesele
Slubowisko.pl
Strona czytelnika
Poleca Maciej Zdeb z Rzeszowa
Bierzesz ślub? Urządzasz wesele? Musisz tu wejść! Slubowisko.pl to skarbnica wiedzy, która ułatwi zorganizowanie jednej z najważniejszych uroczystości w twoim życiu. Na szczególną uwagę zasługuje Wirtualny Organizator Wesel, mający za zadanie krok po kroku przeprowadzić użytkownika przez przygotowania ślubne. Do dyspozycji oddano kalkulator ślubny, kalendarz ślubny, listę prezentów, albumy zdjęć oraz listę gości.
Dowiedz się, co to za melodia
Odsluchane.eu
Strona czytelnika
Poleca Kamil Lasek z Ostrowca Świętokrzyskiego
Słyszałeś utwór w radio? Melodia zapadła w pamięć, ale nie możesz znaleźć tytułu ani wykonawcy? Odwiedź stronę odsłuchane.eu, wystarczy, że na łamach witryny określisz godzinę nadawania utworu oraz radio, które wyemitowało muzykę. W zamian otrzymasz rozwiązanie swojej zagadki. Obecnie strona pozwala przejrzeć ramówkę 12 popularnych polskich stacji.
Znajdź najlepszą ofertę
Telekrowa.pl
Redakcja poleca
Poleca Paweł Bijata, szef działu Internet
Koniec dojenia klientów – z takim hasłem wszedł niedawno na rynek nowy portal z pogranicza e-handlu i aukcji ofert. Telekrowa.pl ma za zadanie pomóc wybrać użytkownikowi jak najlepszą ofertę telefonii komórkowej czy dostępu do internetu. Wystarczy odwiedzić stronę, określić cel poszukiwań i odebrać najlepsze oferty oraz poznać najkorzystniejsze rabaty. Warto spróbować, zwłaszcza że cały mechanizm działa z poszanowaniem anonimowości klienta.
Jacek Komaracki
Dyrektor zarządzający Pionem Bankowości Elektronicznej PKO Banku Polskiego, szef projektu INTELIGO.
Na czasie z opcją „off”
Internet zaspokaja dzisiaj wiele codziennych potrzeb, ale najbardziej oczywistą jest uzyskiwanie informacji. Jeśli poświęci się trochę czasu na odszukanie dobrych źródeł, to korzystając z RSS-a można mieć dostęp do informacji na bieżąco. To ważne.
Jeśli dołożyć mobilność, jaką zapewnia iPad, to uzyskujemy możliwość bycia „na bieżąco”, w pełnym wymiarze, dopóki tego chcemy. Na szczęście urządzenia mają przycisk „wyłącz”.
Niezbędne w mojej pracy
Inteligo po kilku latach milczenia wraca do gry. Możemy wdrożyć pomysły, które od jakiegoś czasu czekały na taką okazję, a równocześnie pracujemy nad nowościami, których wymaga rynek. Internet to narzędzie mojej pracy – dostarczamy nasze rozwiązania za pośrednictwem sieci. Na liście serwisów, które mogę polecić osobom interesującym się bankowością elektroniczną, jest Netbanker.com. To medium poświęcone przede wszystkim rynkowi amerykańskiemu, ale to właśnie tam wciąż są wyznaczane trendy, stamtąd przychodzą masowe rozwiązania. Polecam również serwisy Mashable.com i Thenextweb.com. Mało o bankach, za to dużo o internecie i mobilności. W Polsce interesująca jest blogosfera i kilka osób, które coraz lepiej piszą o technologii. Ale że miejsca brak na wymienienie wszystkich, to nie wskażę nikogo. Jako zdeklarowany użytkownik ekosystemu Apple’a polecam kilka polskich serwisów, które piszą na poziomie nieodbiegającym od świata (a trzeba pamiętać, że znacznie łatwiej pisać o Apple w Ameryce). Zajrzyjcie na Appleblog.pl – kawał dobrej roboty.
Informacje
Nie mam jednego miejsca w sieci, gdzie zaglądam po wiadomości. Z rodzimych mediów korzystam właściwie wyłącznie w zakresie wiadomości dotyczących Polski. Ostatnio odkryłem, że najwygodniejszą metodą jest… prenumerata gazet, ale w postaci elektronicznej. Wystarczy iPad i czytnik. Da się to zrobić za pośrednictwem Egazety.pl (jeśli popracują jeszcze nad procesem zamówienia). Ważnych informacji z zagranicy (przede wszystkim ekonomicznych) poszukuję na bbc.co.uk.
W wolnym czasie
Mam go bardzo mało, dlatego traktuję go jak rarytas. Wolne chwile poświęcam żonie i mojej trzyletniej córce. Czas, który zostaje, przeznaczam na pasje: piłkę nożną, rowery, fotografię i książki. Jeśli chodzi o piłkę, to jako kibic Legii od zawsze korzystam z legia.com. Ta strona jest coraz lepsza i widać, że ktoś nad nią pracuje. Wyróżnia się na tle tworzonych przez kibiców legialive.pl czy legia.com.pl. Zaglądam oczywiście na serwisy o mojej ulubionej Premiership.
Polecam polskie forum Nikona – http://forum.nikoniarze.pl/ – widać tam dobrze siłę społeczności tworzących się wokół zainteresowań. W polskiej sieci jest kilka bardzo dobrych serwisów o książkach – np. Nakanapie.pl. Dobry przykład użycia społeczności do wspierania czytelnictwa.