Na płyciePoszukiwacz kluczy

    Poszukiwacz kluczy

    Podczas rejestrowania aplikacji i gier należy zwykle wprowadzić klucz produktu. Rozsądnie jest mieć je wszystkie w jednym miejscu. Wyszukiwaniem takich danych zajmuje się program MyKeyFinder.

    Poszukiwacz kluczy

    Wszystkie klucze rejestracyjne przechowywane są na dysku – w przypadku zakupu nowego komputera warto jest mieć te dane zgromadzone w jednym miejscu, bo na pewno prędzej czy później zaistnieje konieczność ich ponownego użycia. Wyszukiwanie numerów rejestracyjnych może przeprowadzać pełna wersja aplikacji MyKeyFinder, którą zamieściliśmy na naszej płycie. Działa bezobsługowo, wystarczy ją uruchomić i po chwili wyświetli się lista wszystkich odnalezionych kluczy. Wyniki wyszukiwania możesz wydrukować lub zapisać jako plik PDF.

    Szybkie wyszukiwanie i eksport danych

    Obsługa narzędzia jest bardzo uproszczona. Wystarczy jedno kliknięcie i po chwili na ekranie widać efekty pracy aplikacji.

    Krok 1

    Po uruchomieniu programu od razu rozpoczyna się proces skanowania systemu. Po kilku chwilach wyświetli się lista wyników. Zawiera ona nazwy programów oraz ich klucze produktu. Po najechaniu kursorem na wybraną nazwę wyświetli się przycisk, który pozwala skopiować dane do systemowego schowka Copy to clipboard (1).

    Obraz

    Krok 2

    Na górnym pasku nad listą widoczne jest pole Select all… (2), pozwalające zaznaczyć na liście wszystkie wpisy. Ikony po prawej stronie służą do: uruchomienia przeszukiwania dysków zewnętrznych, wyświetlenia okna konfiguracji programu i ręcznego dodawania wpisów do listy.

    Krok 3

    Aby ręcznie dodać wpis do listy, kliknij ikonę + (3), po czym wpisz nazwę aplikacji, jej klucz rejestracyjny i wciśnij Add.

    Krok 4

    W celu wydrukowania listy zaznacz na niej wybrane elementy, a następnie wciśnij Print (4). Do dyspozycji jest też możliwość zapisania listy w postaci pliku PDF. Służy do tego celu ikona Export as PDF (5).

    Krok 5

    Gdy ją wybierzesz, pojawi się okno, w którym należy dwukrotnie wpisać hasło dostępu (PDF zostanie dodatkowo zaszyfrowany). Po kliknięciu OK pojawi się standardowe okno dialogowe, w którym należy nadać plikowi nazwę, wskazać folder docelowy i wcisnąć przycisk Zapisz.

    Krok 6

    Poniżej ikon widoczne jest pole wyszukiwarki, dzięki której możesz szybko odnaleźć potrzebny element na liście. Obok znajdziesz element Filter (6), za pomocą którego możesz przefiltrować wyniki według wprowadzonego słowa kluczowego.

    Krok 7

    Jeśli jeden z wpisów na liście jest nieprawidłowy lub zbędny, możesz go usunąć (dodając automatycznie do „czarnej” listy ignorowanych). Służy do tego ikona (7) widoczna po najechaniu kursorem myszki na wybrany na liście wpis.

    Krok 8

    Kliknij ikonę trybik widoczną na górnym pasku programu. Otworzy się okno konfiguracyjne programu. Są tu m.in. do dyspozycji dwie zakładki: Added entries (lista „biała”) i Ignored entries (lista „czarna”):

    Obraz

    Krok 9

    Lista „biała” zawiera klucze dodane ręcznie, „czarna” zbiera informacje o numerach seryjnych usuniętych przez użytkownika (podczas każdego kolejnego skanowania są one pomijane).

    Krok 10

    Oprócz tego w oknie ustawień możesz zaznaczyć pole Detailed search, co spowoduje, że program MyKeyFinder 2018 wykonywać będzie dużo skuteczniejsze, głębokie skanowanie systemu Windows.

    Jak znaleźć klucz do Wi-Fi

    Podczas konfigurowania połączenia bezprzewodowego należy podać klucz zabezpieczeń – od tej pory komputer będzie automatycznie łączył się z wybraną siecią. Tak jak w przypadku numerów rejestracyjnych aplikacji klucz zabezpieczeń może się gdzieś zapodziać i gdy zechcesz połączyć z domową siecią Wi-Fi nowego laptopa lub smartfona, będziesz zmuszony przeszukiwać dokumenty, umowy i instrukcje. Można jednak tego uniknąć, odszukując klucz zabezpieczeń wprowadzony już na komputerze, który ma skonfigurowane połączenie bezprzewodowe.

    Krok 1

    Naciśnij kombinację Win+R. Pojawi się okno Uruchamianie, wpisz w nim ncpa.cpl i naciśnij OK.

    Obraz

    Krok 2

    Wyświetli się okno Panelu sterowania z ikonami aktywnych połączeń sieciowych. Kliknij dwukrotnie ikonę Połączenie sieci bezprzewodowej.

    Obraz

    Krok 3

    Pojawi się okno Stan: Połączenie sieci bezprzewodowej, w którym należy wybrać Właściwości sieci bezprzewodowej, wywołując okno właściwości.

    Obraz

    Krok 4

    Wybierz zakładkę Zabezpieczenia i zaznacz Pokaż znaki. W polu powyżej wyświetli się klucz zabezpieczeń sieciowych. Zanotuj go. Przyda się, gdy zechcesz podłączyć nowe urządzenie do domowej sieci bezprzewodowej.

    Obraz

    Wybrane dla Ciebie